3 Hayırsever İle 3 Okul Protokolü İmzalandı

Hayırsever Vatandaşlar Edremit'e 3 Okul Yaptırıyor

0

Milli Eğitim Bakanlığınca Balıkesir’in Edremit ilçesinde yıkımına karar verilen okulların yerine hayırsever destekleriyle yenilerinin yaptırılması amacıyla protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Edremit Kaymakamlığında Vali Hasan Şıldak, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek ve hayırseverler Mehmet Ertaş, Agah Ferhatoğlu ve Mehmet Çifçi’nin katılımıyla 3 okulun protokol imza töreni gerçekleştirildi. Hayırsever Mehmet Ertaş tarafından, Camivasat Mahallesi’nde inşa edilecek 24 derslikli Mehmet Ertaş Cumhuriyet Ortaokulu, Hayırsever Mehmet Çifçi  tarafından Tuzcumurat Mahallesinde Hayırseverin babası adına inşa edilecek 12 derslikli Reşit Çifçi  Dokuz Eylül Ortaokulu ile Hayırsever Agah Ferhatoğlu tarafından Avcılar Mahallesinde Hayırseverin annesi adına inşa edilecek Zehra Ferhatoğlu İlkokulu/Ortaokulunun protokolü Vali Hasan Şıldak, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Hayırseverlerimiz tarafından imzalandı.

Yazı İçi

Hayır işlerine imza atmaktan keyif aldığını ifade eden Vali Hasan Şıldak,  “Bildiğiniz gibi ülkemiz genelinde deprem dayanıklılığı olmayan okullarımızın tespiti yapıldı. Bu yıkım işlemine tabi tutulan okullarımızın yerine en hızlı şekilde devlet imkanları ile Milli Eğitim Bakanlığı bütçemizden ve bazı yerel kaynaklar ile okullar yapılması ve eğitimde herhangi bir açık oluşmaması için büyük bir gayret gösteriliyor. Bu kapsamda hayırsever vatandaşlarımızın da eğitime destekleri büyük önem taşıyor. Bugün Edremit İlçemizde bunun en güzel örneklerini yaşıyoruz.

Üç değerli hayırsever vatandaşımız üç okulumuzun yapımını üstlenerek ilçemizdeki yıkımı gerçekleştirilecek olan 5 okulumuzun 3 adetini bu şekilde yapımını üstlenmiş oldular. Büyük bir destek sağladılar. Öncelikle Avcılar Köyümüzde ilkokul ve ortaokul olarak hizmet veren binamız deprem dayanıklılığı olmadığından yıkımı gerçekleştirildi. Buraya 12 derslikli bir okul yapmak suretiyle Agah Ferhatoğlu tarafından bir hizmet sağlanmış olacak. Biz hayırsever ailemize bu hayırlı hizmet dolayısıyla, eğitime verdikleri büyük destek dolayısıyla teşekkür ediyoruz.

Bugün yine protokolünü imzaladığımız bir başka okulumuz Cumhuriyet İlkokuludur. Cumhuriyet ilkokulu yine 24 derslikli olarak Mehmet Ertaş tarafından üstlenildi. Yapımı en kısa sürede tamamlanacak. Kendisine teşekkür ediyorum. Bir başkası da Mehmet Çifçi’nin  üstlendiği 9 Eylül Ortaokulu’dur. Bu okul binamız da 12 derslik olarak eğitim ve öğretime devam edecek şekilde ilçemizde hizmete sunulacak. Üç hayırseverimize şükranlarımı sunuyorum.’ dedi.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds