3 YILDA 15 METRE ÇINAR AĞACI

0

Bandırma’da Tarım emeklisi 80 yaşındaki Nurhayat Bilten, apartmanı önüne 3 yıl önce diktiği çınar fidanı ağaç oldu 3 yılda boyu 15 metreye yükseldi.

Yazı İçi

3 yıl önce belediyeden kaldırımda ekim yeri olan yere bir ağaç fidanı dikilmesini istediğini ancak talep bir türlü yerine getirilmeyince satın aldığı bir çınar fidanını diktiğini söyleyen Nurhayat Bilten; ” Altında işyerleri de bulunan apartmanın önü sürekli güneş alıyordu. Belediye park bahçelerden ağaç talebim bir türlü yerine getirilmeyince fidanı ben dikmeye karar verdim. Satın aldığım bir çınar fidanını arkadaşlarımdan Tursun Akkoyuncu ve Hasan Sümer ile birlikte dualar okuyarak diktik. Aradan 3 yıl geçti yanmış koyun gübresi koydum ve devamlı su döktüm. Çınar ağacı suyu çok sever. Bu gün boyu neredeyse 15 metreye ulaşan çınar ağacı dalları ve yapraklarıyla gölge yapıyor serinlik veriyor” dedi ve önünde ağaç olmayan esnaf arkadaşların güneşten yanmak istemiyorlarsa ağaç fidanı dikmelerini tavsiye etti.

HABER: Erdem ÖZCAN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds