7’den 70’e tek yürek “BANDIRMA STAT İSTİYOR”

0

Bandırmaspor taraftarının yeni stat için başlattığı imza kampanyası çığ gibi büyüdü. Pazarda, kahvede, okulda, fabrikada, sahilde, otoparkta her yaştan her kesimden binlerce insan imza kampanyasına katıldı.

27 yıllık statta olumsuz koşullarda Süper Lig mücadelesi veren Bandırmaspor camiasının yeni stat talebinde sadece Bandırmalılar değil çevre ilçelerde yaşayan vatandaşlarda büyük destek verdi. Güney Marmara, Bandırmaspor’a yeni stat kazandırılması konusunda adeta tek vücut oldu. Bordo beyazlı renklere gönül veren taraftarların kurduğu Bandırmaspor ve Bandırma Taraftarlar Derneği’nin başlattığı imza kampanyası toplumun her kesiminde karşılık buldu. Fabrikada çalışan işçiler, öğrenciler, engelliler, belediye başkanları, siyasiler, kadınlar, yaşlılar, çocuklar yeni stat için imza attı.


GÖÇMEZ: “57 YILLIK CAMİA HAK ETTİĞİ KARŞILIĞI ALAMIYOR”

Kampanyayla Bandırmalıların şehirlerine ve şehrin en değerli markası olan Bandırmaspor’a sahip çıkmalarına tanıklık ettiklerini ifade eden Bandırmaspor Başkanı Onur Göçmez, binlerce imza toplanan kampanyaya olan katılımın her geçen gün sürekli arttığını söyledi. 57 yıllık çok köklü bir geçmişe sahip olan bordo beyazlı camianın hak ettiği karşılığı alamadığına değinen Başkan Göçmez, Bandırmaspor’un şirket değil dernek olduğunun önemle altını çizdi. Elde ettikleri başarının takdir görmesi gerektiğini dile getiren Göçmez, mevcut stadın birçok olumsuzluk nedeniyle dezavantaj oluşturduğuna dikkat çekti. Yaşanan olumsuzluklar nedeniyle başarılı giden sezonda 3 – 4 maçta problemler yaşadıklarını anlatan Göçmez, “Bandırmalıların yüksek sesle haykırdığı gibi Bandırma’ya yeni bir stat istiyoruz. Bu camia, bu şehir, bu taraftar bunu hak ediyor” diye konuştu.

Yazı İçi

BAŞOĞLU: “BÜTÜN ŞEHİR TEK YÜREK OLDU”

Camianın ve şehrin Süper Lig hayalini gerçeğe dönüştürmek için kenetlenen şehre yeni bir stat kazandırabilmek için başlattıkları imza kampanyasının tahmin ettiklerinden daha büyük bir ilgi gördüğünü kaydeden Bandırmaspor ve Bandırma Taraftarlar Derneği Başkanı Anıl Başoğlu, hedeflerinin 50 bin imza olduğunu söyledi. İmza kampanyası için kurulan stantların dışında, evlerde, fabrikalarda, kahvelerde, muhtarlıklarda, spor kulüplerinde, okullarda imza toplandığını ifade eden Başoğlu, “Sadece Bandırma’da değil. Gönen ve Erdek’te de kampanyamıza büyük destek var. 27 yıldır kullandığımız, rakiplerimizi misafir ettiğimiz evimizde mutlu değiliz. Lokasyon, ışıklandırma, ulaşım, rüzgar, sosyal alan eksiklikleri, tribünlerin sahaya uzak olması gibi birçok sorun nedeniyle takımımızın, taraftarların ve şehrin ihtiyaçlarını hem fiziki hem sosyal açıdan karşılamaktan çok uzak. 57 yıllık mazisi olan şanlı Bandırmasporumuz ve Güney Marmara’nın incisi Bandırmamızın yeni bir stadyumu hak ettiğini düşünüyoruz” dedi.


DOĞAN: “HEM BİZ HEM VEKİLLERİMİZ GEREKENİ YAPACAK”

Bandırmaspor taraftarının stat için başlattığı imza kampanyasının takipçisi olacaklarına dikkat çeken AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Akhisar’da olduğu gibi en az 10 bin 500 kişilik bir stadın yapılabileceğini söyledi. AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı’nın da Bandırmaspor camiasının taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilettiğini ifade eden Doğan, “Takımımız Süper Lig yolunda emin adımlarla ilerliyor. Özellikle bu sezon oynadığı futbolla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı. Bandırma’ya yeni bir stat yakışır. Hem biz hem de vekillerimiz bu konuda gerekeni yapacaktır” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds