Merkezi Bandırma’da bulunan 911 Arama Kurtarma Derneği, olası deniz kazalarına müdahale edebilmek maksadıyla sahilde bulunan mendireğe üs kurmaya hazırlanıyor.

911 AK Deniz Kazalarına Müdahale Merkezi Kuracak

Bandırma sahil bandında bulunan ve daha önce Bursa Büyükşehir Belediyesi şirketi BURULAŞ tarafından deniz uçağı terminali olarak kullanılan ve bir süre sonra seferlerin iptal edilmesinin ardından atıl duruma düşen BURULAŞ Terminali’nin 911 Arama Kurtarma

Derneğine verilmesi için girişimlerde bulunan Başkan Mustafa Gürsoy, çalışmalarının olumlu sonuç verdiğini belirterek, terminalin kendilerine verilmesi halinde alanın deniz kazalarına müdahale merkezi yapılacağını söyledi.

Gürsoy, yaptığı açıklamada; “911 Arama Kurtarma ekibi olarak Deniz kazalarına müdahale merkezi yapmak üzere Burulaştan satın aldığımız bina ve müştemilatında Yerinde inceleme yaptık. Gerekli izinler alındıktan sonra kısmetse burada hizmetinizde olacağız. Deniz kazaları bölgemizde sık sık meydana gelmekte ve müdahalelerde sıkıntı ve gecikmeler yasanmakta.

Projemizi tamamladiğimizda kazalara daha etkin ve hızlı olarak müdahale edebileceğiz.  Yapmış olduğumuz bu önemli çalışmada olumlu görüş bildiren Bandirma Kaymakamımız Günhan Yazar, Bandırma Belediye başkanımız Dursun Mirza ve Ak Parti İlçe Başkanımız Alp Bostancı’ya 911 Arama Kurtarma ekibi olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here