Ahmet Akın listeye girdi

0

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sonra CHP’de “beğenilen” ve “makul” siyasetçileri arasında yer alarak, CHP’nin öne çıkan isimlerinden biri oldu.

Yazı İçi

Gezici Araştırma Şirketi, 26-27-28 Şubat 2022 tarihleri arasında Türkiye genelinde sosyal, ekonomik, politik ve kültürel konular ile ilgili seçmenin algısını belirlemek üzere yaptığı araştırmada dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı. Siyasi partilerin genel başkanlarından sonra “beğendiğiniz ve makul bulduğunuz isim kimdir” sorusuna 60 siyasetçi arasında tek Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın yer aldı. 22 il 75 ilçe ve 130 mahallede yer alan hanelere gidilip yüz yüze görüşme metodu ile toplandığı belirtilen araştırmada, CHP’nin MYK ve parti meclis üyeleri, büyükşehir belediye başkanları, il başkanları ve milletvekilleri arasında öne çıkan 19 isim arasında yer alan Ahmet Akın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sonra CHP’de “beğenilen” ve “makul” siyasetçi oldu.

LİSTEYE MANSUR YAVAŞ DAMGASI

Gezici Araştırma Şirketi’nin CHP içinde en beğenilen ve makul bulunan isimler listesinin başında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş geliyor. 2. Sırada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 3. Sırada ise CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yer alıyor. Ahmet Akın’ın da aralarında bulunduğu en beğenilen ve makul isimler anketinde CHP’den şu isimler ilk 20’de yer alıyor: Faik Öztrak, Engin Altay, Muharrem Erkek, Seyin Torun, Onursal Adıgüzel, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Selin Sayek Böke, Ahmet Akın, Tuncay Özkan, Gürsel Tekin, Canan Kaftancıoğlu, Oğuz Kaan Salıcı, Ahi Mahir Başarır, Tanju Özcan, Sezgin Tanrıkulu.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds