Al alabilirsen

0

Bir zamanlar çoban armağanı olan çam sakızının, şimdi kilosu 4 bin lira.

Kilosu 4 bin liraya satılan damla sakızının sağlığa faydaları saymakla bitmiyor. Balıkesir çarşı merkezinde Baharat Market adlı işyerinin sahibi Feyyaz Vurgun, damla sakızını fiyatının yüksek olmasından dolayı vatandaşların gram gram aldığını söyledi. Vurgun, “Damla sakızı, tabiattaki en kuvvetli antiseptik içeriğe sahip ve enfeksiyonla mücadelede birebir etkili” dedi.

Yazı İçi
“GRAMLA SATILIYOR”

Vurgun, “Damla sakızı bize Yunanistan’ın Sakız Adası’ndan geliyor, ismini de zaten buradan alıyor. Damla sakızı bir ağaç reçinesi ve ağaçtan elde ediliyor. Bilhassa hem sağlıkta, hem de mutfakta kullanılan çok özellikli bir ürün. Sağlığa başlıca faydaları ise astım, bronşit, mide hastalıkları, nefes darlığı, üst solunum yolları enfeksiyonu ve akciğer tedavisi gibi durumlarda kullanılıyor. Bu sakızı çiğnediğinizde bilhassa yüz kaslarınızı geliştiriyor” diye konuştu.

“YUNANİSTAN’IN SAKIZ ADASINDAN GELİYOR”

Damla sakızının uçak yolculuğunda kulakların tıkanmaması için kullanıldığını söyleyen Aktar Vurgun, “Uçağa binenler, basınç farkından dolayı kulakları tıkanmasın diye kullanıyor. Damla sakızını dövüp, balla beraber karıştırdığınızda ise mide hastalığı olan reflüye çok iyi geliyor. Hoş kokusu ve aromasından dolayı ise gıda ürünlerinde kullanılıyor. Bu kıymetli ürünün kilosu ise 4 bin lira. 100 gramlık paketi 400 lira. 10 gramlık paketini ise vatandaşlara 40 liradan satıyoruz. Ülkemizde İzmir Çeşme’de ağaçları var ve yetişiyor, ama bu ürün bize Yunanistan’ın Sakız Adası’ndan geliyor” diye konuştu.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds