Altın kalpli çocuklardan iyilik serası

0

Susurluklu çocuklar, ‘Sevgi Eylem Gerektirir’ projesiyle kurdukları seradan elde ettikleri gelirle hem dar gelirli ailelere hem de sokak hayvanlarına yardımcı olacak.

Susurluk’ta 350 çocuk hem spor yapıyor, hem üretiyor, hem de yardımseverliği deneyimliyor. Susurlukspor tarafından hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ‘Sevgi Eylem Gerektirir’ projesi altın kalpli çocukların yetişmesine katkı sağlıyor. Temmuz ayında başlayan proje kapsamında futbol ve jimnastik branşlarında spor eğitimi alan çocuklar, dar gelirli ailelere ve sokak hayvanlarına yardım etmek için serada yeşillik yetiştirmeye başladı. Kendi elleriyle marul, roka, ıspanak, havuç, maydanoz ve havuç eken çocuklar, ürettikleri ürünleri pazarda satacak. Elde edilen gelirin bir kısmıyla Susurluklu dar gelirli ailelere ve bir kısmıyla da sokak hayvanlarına yardım edilmesi hedefleniyor.

“SUSURLUKLU ÇOCUK VE GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ”
Yazı İçi

Proje hazırlığı öncesinde Susurluk’ta gençler üzerinde yaptıkları araştırmalarda karanlık bir tabloyla yüzleştiklerine dikkat çeken Proje Koordinatörü Emrah Dikmen, “Gençlerde ne yazık ki hareketsizlik, alkol ve tütün üretimi, internet, bilgisayar oyunları bağımlılığı, tüketim alışkanlığı ve duyarsızlık gibi sorunlar tespit ettik. Bu şehrin çocukları ve gençleri bizim geleceğimiz.” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZI OBEZİTE VE ASOSYALLİKTEN KURTARMAK HEDEFİMİZ”

Sosyal sorumluluk sahibi yeni nesiller yetiştirmeyi amaçladıklarına dikkat çeken Koordinatör Dikmen, “Sportif, sosyal ve kültürel etkinlik sayımızı arttırarak çocuklarımızı esir düştükleri sosyal medya ve bilgisayar oyunlarından kurtarmak istiyoruz” diye konuştu. Gelişen teknolojiyle birlikte internet ve bilgisayar oyunlarına bağlılığın çocukların gerçeklikle olan bağlarını zayıflattığına önemle vurgu yapan Dikmen, “Hareketsizlik, hazır gıda tüketimi ile birlikte obezite artıyor. Sosyal iletişimden uzak kalan ve giderek içine kapanan asosyal genç sayısı her geçen gün artıyor. Tüm bu sorunları ortadan kaldırmanın en iyi yolunun spor olduğunu düşünerek projeyi hazırladık” dedi.

“HEM DAR GELİRLİ AİLELERE HEM DE SOKAK HAYVANLARINA YARDIM EDECEKLER”

Kırsal ve merkez mahallelerde yaşayan çocuklar ile dezavantajlı çocukları bir çatı altında buluşturduklarını kaydeden Dikmen, çocukların güçlü bir iletişim, sosyal uyum ve spor kültürünü deneyimleyerek tecrübe edeceklerinin altını çizdi. Üretimin önemi ve paylaşmanın mutluluğunu çocukların her geçen gün daha fazla hissettiğini gözlemlediklerine dikkat çeken Dikmen, “Projede çocuklarımız sadece spor yapmıyor. Serada toprakla buluşuyor. Yeşillikleri kendi elleriyle dikiyorlar. Mahsuller yetiştiğinde kapalı Pazar yerinde kurulacak stantta bu ürünleri satacaklar. Elde edilen gelirle hem dar gelirli ailelere hem de sokaktaki can dostlarımıza mama alarak destek verecekler” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds