ARAÇ KİRALAYACAKLAR DİKKAT! KİRALADIĞINIZ ARAÇ GELMEYEBİLİR

0

53 yaşında 3 çocuk babası Turhan Ay kiraladığı araç gelmeyince dolandırıldığını anladı.  İki GARENTA isimli araç kiralama firmasından birinin sahte olduğu ortaya çıktı. İnternetten kurumsal bir firma olarak bildiğim“Garenta” isimli araç kiralama firmasından 1000 tl depozit 960 lira da araç bedeli toplam 1960 lira karşılığında bir araç kiraladığını, ücretinin de bankadan havale ettiğini ancak aracının 2 güden beri gelmediğini görünce dolandırıldığını söyleyen Turhan Ay olayı şöyle anlattı:

“İstanbul’a cenazeye gitmek için kiraladığım 2018 model bir otomobil dün saat 11.00 gelmesi gerekirken bugün itibariyle hala gelmedi. Bunun üzerine 0531…..433 nolu telefonu defalarca aramama rağmen hiçbir yanıt alamadım. Daha sonra GARENTA oto kiralama firmasını aradığımda; kendilerinin konu hakkında bilgi olmadıklarını araç kiralayanın kendilerinin olmadıklarını, kurumsal firmanın ismini kullanan şahış ve şahıslar olduğunu ve vatandaşları dolandırdıklarını söylemeleri üzerine araç kiraladığı ve ücretini ödediği Garenta firmasının sahte olduğunu, tanımadığım şahıs tarafından dolandırıldığımı anladım.

Polis merkezine gelerek şikâyetçi oldum. En çok korktuğum husus araç kiralamak için prosedür gereği KİMLİK VE EHLİYET bilgilerimi mesaj yolu ile paylaşmıştım; tanımadığım bu şahsın kimlik bilgilerimi KÖTÜ amaçlı kullanılmasından korkuyorum. Konu ile ilgili ödediğime dair banka dekontunu ilgililere teslim ettim.”

Yazı İçi

Daha sonra internetten arayıp araç kiraladığım firmanın sahte olduğunu yani merkezi Konya’da bulunan asıl GARENTE firmasıyla bir ilgisinin olmadığını öğrenince gerçek Garente firmasını aradım. Onlar da bana benin araç kiraladığım firmanın sahte olduğunu ve kendileri tarafından bilindiği öğrenince şaşırdım. Ben de madem bilindiğini ve neden engellenmediğini ve şikâyet etmediklerini söyleyince banim şikâyetçi olmam gerektiğini söylediklerinde bir kez daha şaşırdım. Merkezi Konya’da olan asıl GARENTA firması niçin sahte Garenta firması hakkında şikâyetçi olmuyor. Bu nedenle benim gibi birçok

vatandaşın dolandırıldığını tahmin ediyorum” diyerek araç kiralayacak vatandaşların dikkatli olmalarını belirtti.

HABER: Erdem ÖZCAN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds