ATATÜRK’ÜN VARLIĞI TARİHTEKİ EN BÜYÜK DÖNÜM NOKTALARINDAN BİRİDİR…

0
Tarihe ismiyle mühür vuran büyük liderin yolu Atatürkçülük-Kemalizm..
Sayın kıymetli okurlarım! Bilindiği gibi tarihte önemli dönüm noktaları vardır. Atatürk’ün varlığı ise, tarihteki en büyük dönüm noktalarından biridir. Bunu kabul etmemek için Atatürk’ü bilmemek, okumamak okunsa da anlamamak gerekir!

Çünkü,

Bir asker olarak orduyu çok iyi bileceksiniz.

Bir Başkumandan olarak orduları en iyi bir şekilde sevk ve idare edeceksiniz.

Bir psikolog olarak etrafındakileri en güzel bir şekilde tahlil edecek ve onları yeteneklerine göre görevlendireceksiniz.

Bir sosyal-psikolog olarak toplumu (TÜRK) çok iyi tahlil edecek, halkı çok iyi anlayacak ona en iyi şekilde tercüman olacaksınız.

Bir sosyolog olarak toplumun sosyolojik verilerini objektif olarak değerlendirecek bunun neticesinde oluşan kanaatle Milli Şuur yaratacaksınız.

Yaratılan Milli Şuurla ayağa kalkan halkın Milli Egemenlik haklarını talep edecek buna öncülük edeceksiniz.

Milli Şuurla ayağa kalkan halkın, birlik ve beraberlik içerisinde bir bütün olarak hareket etmesini sağlayacak “MİSAK-I MİLLİ SINIRLARINI” çizeceksiniz.

Kısacası Vatan ve Millet Şuuruyla coşan halkın tek parolası “YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM” yapacaksınız.

Yazı İçi

Bağımsızlık Savaşı boyunca milletin ümit ve heyecan kaynağı olacak zaferden en küçük bir şüphe duymayacaksınız.

Büyük bir sosyal kültür ve tarihi birikime sahip olacaksınız.

Bu birikimle, yeni bir devlet kurabilme iradesini ve yeteneğini göstereceksiniz.

Kurulan devleti çağ atlayarak, yapılan devrimlerle modern çağa taşıyacak, en ileri medeniyet seviyesine ulaştıracaksınız.

Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni hem dünyaya kabul ettireceksiniz, hem de bu güçlü Cumhuriyet temeline insan sevgisini oturtarak “YURTTA SULH, CİHANDA SULH” parolasıyla dünyanın en barışçı devletleri statüsüne gireceksiniz.

En önemlisi de, hedefi belli politikalar izleyecek kadar strateji ve taktik uzmanı; İSTİKLAL ve HÜRRİYET için dünyaya kafa tutacak kadar cesur; Ordusuyla beraber bütün milleti, dünyanın en güçlü ordularına karşı yürütecek kadar idealist ve kuvvetli, gençliği iradeli; yeni bir devlet kuracak bilgi, birikim ve kültüre sahip; yeni devleti, yepyeni modern müesseselerle baştan başa yeniden inşa edecek kadar çağdaş ve devrimci ve en büyük devlet adamlarını kendine hayran bırakacak kadar güçlü bir devlet adamı, Ülke ve Dünya politikacısı olacaksınız…

İşte bütün sonuçlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü gösteriyor!

Tarihe ismiyle mühür vuran büyük liderin yolu:

Atatürkçülük-Kemalizm!..

Bütün devrimler durmadan ileri gitmek için atılmış adımların öncüsünü gösteriyor.

YAZAR: Orhan ORGARUN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds