Ovaköy’de bulunan hayvan bakım evinde 2019 yılında 4 bin 626 hayvan sahiplendirildi, 26 bin 687 ise hayvanda tedavi edildi.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Ovaköy Mahallesi’nde bulunan Sokak Hayvanları Bakımevi, onlarca çocuğu misafir etti ve hayvanları korumanın, sevginin önemi aktarıldı.   Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Ovaköy Mahallesi’nde bulunan Sokak Hayvanları Bakımevi’nde düzenlenen etkinlikte okullardan barınağı ziyarete gelen öğrencilere hayvanları korumanın ve sevginin önemi anlatıldı.

Balıkesir’de 4 Bin 626 Hayvan Sahiplendirildi

Sokak hayvanlarını koruma konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen etkinlikte minik öğrenciler, barınaktaki çalışmalar hakkında yetkililerden de bilgi aldı. Etkinlik sonunda Büyükşehir Belediyesi yetkilileri öğrencilere sokak hayvanlarını beslemeleri için birer kap mama hediye etti. Etkinlikte ayrıca Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Sokak köpeği sahiplendi.

Balıkesir’de 4 Bin 626 Hayvan Sahiplendirildi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İvrindi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ve Altıeylül İlçesi Ovaköy Mahallesi’nde bulunan Sokak Hayvanları Bakımevi’nde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 7 veteriner hekim ve 6 tekniker başta olmak üzere toplam 41 personelin hizmet verdiği tesislerde bulunan modern hayvan hastanesinde sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, tedavisi ve bakım işlemleri gerçekleştiriliyor.

Balıkesir’de 4 Bin 626 Hayvan Sahiplendirildi

Bunların yanı sıra çocuklarda hayvan sevgisi ve doğa bilincinin oluşturulması ve sahiplendirmeye yönelik sosyal faaliyetlerin de gerçekleştirildiği tesisler aracılığıyla sokak hayvanlarına barınma ve beslenme desteği de sağlanıyor. 7/24 hizmet için hazır halde bulunan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi Nakil Araçları, Büyükşehir Belediyesi 444 40 10 numaralı çağrı merkezi, ALO 153 ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na iletilen ihbarlara da hassasiyetle hızlı bir şekilde çözüm üretiyor.

Balıkesir’de 4 Bin 626 Hayvan Sahiplendirildi

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre ise 2014-2019 yılları arasında tesislere gelen sokak hayvanı sayısının 18 bin 397, sahiplendirilen hayvan sayısının ise 4 bin 626 açıklandı. Yapılan açıklamada ayrıca bakımı ve kısırlaştırılması yapılan hayvan sayısı 15 bin 945 olarak açıklanırken toplam tedavi edilen sokak hayvanı sayısının ise 26 bin 687 olduğu bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here