Balıkesir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü (KOM) tarafından tarihi eser kaçakçılarına yönelik olarak eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyon sonrasında 10 kişi gözaltına alındı.

Balıkesir’de Eş Zamanlı Tarihi Eser Operasyonu

Edinilen bilgilere göre Bigadiç ilçesi ve çevre ilçelerde örgütlü olarak “Tarihi Eser ve Uyuşturucu Madde Kaçakçılığı” yapan şahıslara yönelik yapılan istihbari çalışmalar sonucunda eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Operasyon kapsamında; Bigadiç ilçesi Çekirdekli mahallesinde 6, Fethibey mahallesinde 2, Balatlı mahallesinde 1 ve Altıeylül ilçesi Balıklı mahallesinde 1 olmak üzere 10 şüpheliye ait toplam 11 ev ve eklentileri ile iş yeri ve araçlarında eş zamanlı baskın düzenlendi.

Gerçekleştirilen baskın ve ardından yapılan aramalar sonrasında; 1 adet Heykel, 1 adet Bilezik, 3 adet Mermer Sütun Başı, 67 adet Tarihi Yüzük, 374 adet Sikke, 727 adet Tarihi Obje, 10 adet Define Arama Detektörü, 9 adet Detektör Kulaklık, 1 adet Büyüteç, 2 adet Detektör Kumandası, 3 adet Kazma, 3 adet Kürek,2 adet Ruhsatsız Tabanca, 2 adet Tabanca Şarjörü, 1 adet Kurusıkı Tabanca, 6 adet Ruhsatsız Av Tüfeği, 13 adet Tabanca Fişeği, 65 adet Av Tüfeği Fişeği ve 1 adet Hassas Terazi ele geçirildi.

Ayrıca bu güne kadar şüphelilere yönelik icra edilen 4 ayrı operasyonel faaliyette 9 şüpheli yakalanmış olup, 109 adet uyuşturucu hap, 1 adet Gümüş Sikke, 1 adet Ekskavatör, 6 adet Define Arama Detektörü ve 5 adet Tarihi Obje ele geçirildi.

Gerçekleştirilen operasyon sonrasında A.A., İ.A., A.A., A.K., B.B., G.A., İ.K., İ.D., M.Ç. ve A.T. isimli şüpheliler yakalanarak göz altına alınarak haklarında yasal işlem başlatıldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here