“Balıkesirlilerin hakkını yedirmeyiz”

0

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ömer Öztürk, işe alımını şaibeli olarak değerlendirdiği AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal’ı meclis gündemine taşıdı. Öztürk, “Bu alım etik değil, arkadaşın kerameti nedir” dedi.

 

Balıkesir Üniversitesi’nin kişiye özel sınavla öğretim görevlisi yapıldığı iddia edilen AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal’ın kurum değişikliği yaparak Büyükşehir Belediyesi’nde işe başlaması dikkat çekti. Bir dönem Ensar Vakfı Yurt Müdürlüğü yapan Uysal’ın işe alımını meclis gündemine taşıyan İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ömer Öztürk, yaşanan olayın etik olmadığına dikkat çekti. Uysal’ın önce adrese teslim bir ilanla üniversitede göreve başladığını ifade eden Öztürk, çok kısa bir zaman içerisinde ise kurum değişikliğiyle Büyükşehir Belediyesi’nde işe başlamasını eleştirdi.

Yazı İçi
“BELEDİYELER SİYASİ PARTİLERİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLDİR”

Şaibeli alımla Balıkesirli vatandaşların hakkının yenildiğini ifade eden Öztürk, “Hem iktidar hem muhalefet belediyelerine sesleniyorum. Hiçbir belediye siyasi partilerin arka bahçesi değildir. Orası milletin yeridir ve bizler emanetçiyiz. Bu alım etik değil. Balıkesirlilerin hakkını kimseye yedirmeyiz.” diye konuştu. Uysal’ın maaşını nereden alacağını merak ettiğini dile getiren Öztürk, “Bu kişi belediyede nerede çalışacak, maaşını nereden alacak, üniversite mi yoksa büyükşehir mi? Sorularımın cevaplarını bir türlü alamıyorum. Bu olaylara parti olarak her zaman karşıyız ve her yerde yüksek sesle dile getireceğiz” dedi.

OLAY:
Balıkesir Üniversitesi, muhasebe ve vergi bölümüne “İktisat lisans mezunu, Liderlik ve Küresel Girişimcilik alanında tezli yüksek lisans” yapmış öğretim görevlisi alımı için ilan vermiş, ilanda yer alan kriterlere sadece Balıkesir AKP il Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal’ın uyması dikkat çekmişti. Bigadiç Meslek Yüksek Okulu’nda göreve başlamasından çok kısa bir süre sonra büyükşehir belediyesine geçmişti.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds