Bandırma CHP’den Alternatif Kutlama

0

19 Mayıs Atatürk’ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. Yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bandırma İlçe Başkanlığı önderliğinde alternatif tören düzenlendi. Törene Atatürk’çü Düşünce Derneği, Deva Partisi, İyi Parti, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi başkan ve üyeleri katıldı.

Bandırma Cumhuriyet meydanında düzenlenen tören çelenklerin Atatürk Anıtı’na bırakılması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden tören günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasıyla devam etti.

Yazı İçi

Törende ilk konuşmayı Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Dr.Selim Panç yaptı. konuşmasında bağımsızlık yolculuğunun 19 mayıs 1919’da başladığını ifade eden Panç; “Şehrimizin adını taşıyan Bandırma Vapuru’ndan Samsun’daki ilk adıma giden bu yolculuğun 102. yılı kutlu olsun. 102 Yıl sonra Türkiye Cumhuriyeti’ni Ata’mızın emanet ettiği gençlerimizle birlikte, onun izinde geleceğe güvenle taşıyacağımıza söz veriyoruz! 19 Mayıs 1919 Türkiye Cumhuriyeti tarihinin dönüm noktasıdır.

Bu yolculuk ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ayak izleri bizlere; Her türlü zorluğa rağmen vazgeçmemenin, kararlı olmanın, vatansever olmanın en karanlık dönemlerde bile zafere giden tek anahtar olduğunu gösteriyor. Biz; Mustafa Kemal Atatürk’ün yoldaşları olarak bu mirasa sahip çıkma kararlılığından vazgeçmiyoruz! Ülkemizin kurucu değerlerinden vazgeçmeyeceğimize, kimseyi ötekileştirmeyeceğimize, ötekileştirenlere izin vermeyeceğimize, vatanımızı parsel parsel satanların karşısına dikileceğimize, emperyalist politikalara ülkemizi taşeron yapanları tarihin çöp sepetine göndereceğimize söz veriyoruz!

19 Mayıs en karanlık anlarda bile yurt sevgisiyle omuz omuza mücadele edenlerin tarihidir. 102 yıl önce Samsun’da yakılan Kurtuluş meşalesi tüm ulusumuzu aydınlatmıştır ve Bandırma’da atılan son kurşunla adını özgürlük ve bağımsızlık olarak almıştır.

HABER: Ahmet PESEN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds