Bandırma ve Gönen’de 10 Kasım töreni

0

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 83. yıl dönümü münasebetiyle törenlerle anıldı. Saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte şehirlerde hayat durdu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yılı dolayısıyla, Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Saat 09.05’te ise, sirenler çalmaya başladı. Sirenlerin çalmasıyla birlikte herkes saygı duruşuna geçti. Sürücüler de araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu. Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selahattin Akalp ve Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’un çelenk sunumunun ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Resul Yavuz,  yaptı.

“TARİH YAZDIĞININ FARKINDAYDI”

Yazı İçi

Yavuz konuşmasında, “Bizler bugün çocukluk ve okul hayatında 1905 yılından itibaren ömrünü cephelerde geçirmiş, vatanın bir ferdi olmakla gurur duyduğu, milletin selameti için büyük fedakarlıkla hiçbir mücadeleden kaçınmayan, zorluklara göğüs gererek, milletin umudu olmuş millet sevdalısı liderin aziz hatırasını anmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Şüphe yok ki Atatürk tarihin yetiştirdiği büyük dahi bir liderdi. Bundan daha da önemlisi o tarih yazdığının farkında olan ve tarihinde onun yazacağını farkında olan bir liderdi” dedi. Meydandaki anma töreni Bandırma Enerjisa Fen Lisesi öğrencisi Bade Güroğlu’nun şiiri ardından son buldu. Bandırma Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından, Barış Manço Kültür Merkezinde Haydar Çavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafında hazırlanan Atatürk’ü anmak programı düzenlendi ve tören son buldu.

GÖNEN’DE ATA’YA ÖZLEM

Gönen’de düzenlenen törenlere vatandaşlar, gaziler, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri büyük katılım gösterdi. Gönen Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenlerde Gönen Kaymakamı Arslan Yurt ve Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. İlçe Emniyet Müdürü Metin Kartal ve İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Temel Kılıç’ın da katıldığı törende saat 09.05’te Gönen’de zaman durdu.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds