Bandırma’da 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı

0

Bandırma’da 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene, Kaymakam Engin Aksakal, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Onyedi Eylül Ünversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Serel, İlçe Emniyet Müdürü Soner Duran, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mahir Mavi, Türkiye Muhtarlar Derneği Bandırma Şube Başkanı Hüseyin Kocabıyık, Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Hancıoğlu, Daire amirleri, siyasi, parti temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Çelenklerin Atatürk Anıtı’na konmasının ardından Saygı Duruşu yapıldı İstiklal Marşı okundu.

Hüseyin Kocabıyık: “: Sakın kendi işlerinizi ihmal etmeyin, zaman çok çabuk gelip geçiyor. Tarımı çiftçiliği ikinci plana atmayın, “

Türkiye Muhtarlar Derneği Bandırma Şube Başkanı Hüseyin Kocabıyık törende yaptığı konuşmada, Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan, kapılarını bize her zaman açan, açık tutan sayın kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza,daire müdürlerimize muhtarlar adına teşekkür ederek, “ muhtar arkadaşlarıma bir nasihat vermek istiyorum: Sakın kendi işlerinizi ihmal etmeyin, zaman çok çabuk gelip geçiyor. Tarımı çiftçiliği ikinci plana atmayın, “dedi.

Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Hancıoğlu’da programda yaptığı konuşmada Demokrasinin temel taşı olan muhtarlarımızın yeni bir muhtarlık kanunu ile kamu yararı için ihtiyaç duyulan ve hak ettiği yetkilere kavuşması dileğiyle 2015 yılından beri kutladığımız bu günün kazanılması için emek veren herkese teşekkür etti.

Nur Hancıoğlu : “Biz muhtarlar, demokrasimizin ilk halkası 192 yıldır devletimizin vatandaşa uzanan en yakın hizmet eriyiz”

Hancıoğlu şunları aktardı: “Biz muhtarlar, demokrasimizin ilk halkası 192 yıldır devletimizin vatandaşa uzanan en yakın hizmet eriyiz. Mahallesinin babası, ablası, ağabeyi, mahalle sakininin ihtiyaç ve sorunlarının giderilmesi için gece gündüz demeden gayret eden kişileriz. Yerinden oynayan bir kaldırımın taşından, susuzluktan, kuruyan ağacın yeşertilmesine , kalemi defteri olmayan öğrencinini ihtiyacının karşılanmasından, yüreği yanan ana babanın tesellisine kadar hayatın her alanında biz muhtarlar varız.” dedi.

Yazı İçi

Programın ikinci bölümünde ise Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun tarafından Erdek’e bağlı Tatlısu Mahallesi’ndeki yeni yapılan belediye tesislerinde, protokol ve muhtarlara bir kahvaltı verildi.

Belediye Başkanı Tolga Tosun:” 2,5 yılın 1,5 yılı (Kovid-19) ile mücadele ederek geçti.

Belediye Başkanı Tolga Tosun burada muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada yaklaşık 2,5 yılı beraber tamamladıklarını hatırlarak şunları söyledi: “ 2,5 yılın 1,5 yılı Kovid-19) ile mücadele ederek geçti. Gerçekten hepiniz çok özverili ve iyi çalışmalar gösterdiniz. Özellikle kaymakamlığımızda , belediyemizde kendi mahallenizdeki hemşerilerinizle beraber özverili bir şeklide çalışmalar gerçekleştirdik. Bandırma 200 bine yaklaşan nüfusuyla büyüyen gelişen bir kent, İhtiyaçları çok fazla, sıkıntıları çok fazla belli bir bütçemiz var, belli bir bütçeyle yönetmeye çalışıyoruz. Mahallelerimizin eksiklerini biliyoruz, sürekli sizlerle beraberiz. Olabildiği kadar bir arada olmaya çalışıyoruz. Eksiklerimizi gidermeye alışıyoruz” dedi.

Kaymakam Aksakal: “ Hepimizin amacı, gerek kamu kurum ve kuruluşlarımızın yerel yönetimlerimizin, meclis üyelerimizin, ilçe başkanlıklarımızın ve mahalle muhtarlıklarımız tümümüzün amacı vatandaşlarımıza gerek kırsal kesimde, gerekse ilçe merkezlerinde yaşayan vatandaşlarımıza kamu hizmetlerini en verimli ve sağlıklı şekilde sürdürülebilir şekilde sunmak.”

Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal’da muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada muhtarların gününü kutlayarak, kendilerine sağlık ve sıhhatler diledi.

Muhtarlar gününü 2015 yılından beri her yıl kutluyoruz. Muhtarlarımızın görevine binaen bunu ifa etmeye çalışıyoruz. Gerek köy muhtarlığı, gerekse mahalle muhtarlığı bizim yönetim sistemimizde son derece önem arz eden en uç noktadaki kırsal kesimden, merkez ilçemizin , merkez mahallelerinin en kılcal damarlarındaki sorunlarını ihtiyaçlarını orada yaşayan vatandaşlarımızın, ihtiyaç duyduğu beklenti duyduğu şeyleri, ilgili mercilere aktarma bakımından çok önem arz eden makam mevki açıkçası. Sonuçta hepimizin amacı gerek kamu kurum ve kuruluşlarımızın yerel yönetimlerimizin, meclis üyelerimizin, ilçe başkanlıklarımızın ve mahalle muhtarlıklarımız tümümüzün amacı vatandaşlarımıza gerek kırsal kesimde, gerekse ilçe merkezlerinde yaşayan vatandaşlarımıza kamu hizmetlerini en verimli ve sağlıklı şekilde sürdürülebilir şekilde sunmak. “dedi. Konuşmaların ardından Belediye Başkanlığı tarafından muhtarlara hediyeler verildi.

HABER: Ahmet PESEN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds