Bandırma’da 90 Bin Kişi Aşı Oldu

Bandırma’da, 90 bin kişi birinci doz, 45 bin kişi ikinci doz 10 bin kişide üçüncü doz aşı oldu

0

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar makamında yaptığı basın toplantısında gazetecilere aşılama konusunda bilgi verdi. Yazar, Bandırma’da bugüne kadar salgınla mücadele kapsamında, 90 bin kişinin birinci doz, 45 bin kişinin ikinci doz ve 10 bin kişinin üçüncü doz aşısının yapıldığını söyledi.

Yazar şunları aktardı: “ uzun zamandır Kovid-19 salgını ile mücadele verdik veriyoruz. Esnafımız, odalarımız, kamu görevlileri, bir taraftan zorluk çekerek, bir taraftan da bu çalışmaya destek olarak Bandırma da artık önemli bir başarı yakaladık. Vakalar bir dönem çok yükseklere çıkmıştı ama tek hanelere indirdik. Şu anda sağlık sistemini zorlayacak rakamlara ulaşmıyoruz.

Yazı İçi

Aşılamalarla ilgili bilgi de veren kaymakam Yazar, şunları aktardı: “ Hastanelerde , sağlık müdürlüğünde, aile hekimliklerinde, zaman zaman kurduğumuz özel yerlerde ,alışveriş merkezinde, köylere gittik,tarım işçilerine aşı yapmak amacıyla gittik.ilk doz aşılamada yüzde 70,36 gibi önemli bir sayıya ulaştık. Aşılamada vatandaşlarımızdan şöyle bir ricamız var. Bandırma eğitim anlamında, diğer ilçelerden daha iyi durumda. Bununla ilgili insanların farkındalık düzeyinin Balıkesir genelinden daha fazla olduğunu düşünüyorum ben. Ama aşılamada aynı oranda bir başarı gösteremedik. Balıkesir merkezde ne kadarsa, Erdek’te ne kadarsa bizde de o kadar aşılama oranına geldik. Birinci doz aşı yaptıranların oranı yüzde 70 civarında olduğunu gösteriyor. Biraz daha bu rakkamın artmasını istiyoruz.

Sinovac aşısı yaptıranların 50 yaş üstüne 3.doz aşıların yapılmasına başlandı. Dolayısıyla bütün vatandaşlarımızın 3.doz aşılarını olmalarını özellikle rica ediyoruz. “Son dönemlerde ,aşı olmayanlarda vaka sayılarının artmaya başladığını da hatırlatan Kaymakam Yazar, “zaman zaman sinovac aşısı yaptıranlardan hastalanan oluyor ama, büyük oran artık aşısızlardan geliyor. Birde yüzümüzü güldürücü bir şey, belli yaş gurubunda eğer aşı yapıp ta hasta olsanız bile çok hafif, seyrediyor. Şu ana kadar Bandırma’da aşıdan kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk duymadım. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile aşılarını yaptırabilir. Bu konuda vatandaşlarımızdan dinamizm bekliyoruz. Yinede mesafelerini korumasını istiyoruz” Yazar aşılamada alınan mesafeye rağmen, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasının son derece önemli olduğunu sözlerine ekledi.

HABER: Ahmet PESEN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds