Bandırma’da Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle kutlamalar başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı Bandırma İlçe Müftüsü Hamdi Gevher hafta boyunca kutlamalarla ilgili basın mensuplarını Etibor Misafirhanesinde verilen kahvaltı ile bilgilendirdi.

Bandırma’da Mevlid-i Nebi Haftası Kutlamaları Başladı

Müftü Gevher , “Sevgili Peygamberimizin Dünya’ ya teşrif yılı olan bugünü Mevlid-i Nebi Haftası olarak kutlayacağız. Hafta içerisinde yapacağımız etkinliklerle, sevgili Peygamberimizi tanıtmaya, anlatmaya, onun gibi yaşamaları için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu sene konu olarak peygamberimiz ve aile temasına ağırlık vereceğiz” dedi.
Gevher ayrıca göreve başladığı Ağustos 2018 ayından bu zamana kadar geçen sürede neler olduğunu anlatarak müftülüğü hakkında bilgi verdi.

Bandırma’da Mevlid-i Nebi Haftası Kutlamaları Başladı

Bandırma’da 90 camiin bulunduğuna dikkat çeken Gevher, yetişkinlere ve 4-6 yaş grubuna yönelik kurslarda 230 öğrencileri bulunduğunu, 51 öğreticinin görev yaptığını belirterek şunları aktardı; “Bandırma’da yapılması gereken ikisinin ruhsatı alınmış, 3 tane cami inşaatımız var. Camilerimizi kısa sürede yaparak faaliyete geçireceğiz. Bilindiği gibi camilerimizden biri, Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde bulunuyor. Oradaki, o vadideki insanlara cevap verecek” dedi.

Konuşmasında 150 bin nüfusa yeterli camimiz yok diyen müftü Gevher, cami yaparken de birbirlerine yakın değil, birbirlerine gerekli mesafe içerisinde yapılmasını arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı. Hafta boyunca yapılan etkinlikler dışında, kamu kurum ve kuruluşlar ziyaret edilecek, esnafa gül, vatandaşlara ve öğrencilere kitap ve dergi verilecek.
HABER: Ahmet PESEN

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here