Bandırma’da Milli Ağaçlandırma Günü Etklinliği

0

Bandırma’da 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Etkinliği Gerçekleştirildi.

2019 yılında başlatılan ‘’Geleceğe Nefes ‘’ kampanyası kapsamında tüm Türkiye’de olmak üzere 11 Kasım günü saat 11.00’da fidanlar topraklarla buluşturuldu. Milli Ağaçlandırma Günü, ilçemiz Etkinlik 600 Evler Mahallesi Atatürk Caddesi Sanayi Kavşağı TMO Pirenlik lojmanları arkasında bulunan çamlık mevkiinde gerçekleşti. Biyolojik çeşitliliği arttırmak, çevreyi korumak, ağaç ve orman sevgisini aşılamak ve toplumun çevreye olan duyarlılığını geliştirmek amacıyla yapılan, öğretmenlerin ve sayısız öğrencilerin katıldığı bu etkinlikte 750 fidan dikildi. Etkinliğe başta Kaymakam Engin Aksakal olmak üzere, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, Bandırma Belediyesi Başkan Yardımcısı Ozan Onur, İlçe Jandarma Komutanı Mahir Mavi, Milli Eğitim Müdürü Mutlu Arslan ve Orman İşletme Müdürü Taner Nişancı katıldı.

‘’Her Şey Bir Fidanla Başlayacak’’
Yazı İçi

Türkiye genelinde düzenlenen fidan dikimi etkinliğine katılan Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal bu etkinliğin önemine dikkat çekti.
‘’Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız, Başsavcımız, Üniversitemiz, Askeri Birliklerimiz, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte bu mevkide ağaç dikme faaliyetini icra ediyoruz. İnsanoğlunun yerine getirebileceği en faydalı etkinlik. Sadece bu etkinlikte değil, tüm belirli gün ve dönemlerde ağaç dikme faaliyetinin icra edilmesini temenni ediyorum.’’

‘’Geleceğe Nefes Olacağız’’

Bandırma Pirenlik mevkiinde yapılan Kaymakam ve protokolün katılımıyla 250 adet daha fıstık çam fidan dikimi yapıldı. Bandırmamıza toplam 1000 fidan dikimi gerçekleştirildi.

 

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds