Bandırma’da sabahın erken saatlerinde gerçekleştirilen ve özel harekat polislerinin katılımı ile yapılan operasyon sonrasında yaklaşık 8 milyon lira değerinde çek ve senet ele geçirildi. 10 kişi gözaltında.

Bandırma ilçesinde Kaçakçılık ve Organize suçlarla mücadele ekipleri tarafından başlatılan ve özel harekat polislerinin katılımı ile ilçede galericilik yaptığı tespit edilen şahıslara yönelik olarak “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Yönetmek, Üye Olmak, Yağma, Tefecilik, Nitelikli Dolandırıcılık” suçu işledikleri tespit edilerek operasyon yapıldı.

Bandırma Cumhuriyet Baş Savcılığınca yürütülmekte olan soruşturma kapsamında, KOM Şube Müdürlüğü ve Bandırma Kom Grup Amirliğince yapılan planlı çalışma sonucu, şüpheli şahısların Örgütlü olarak Yağma, Tefecilik, Nitelikli Dolandırıcılık, 6136 SKM suçları ile alakalı eylemleri tespit edildi. Operasyon kapsamında Bandırma, Gönen, Karacabey ilçelerinde ikamet eden 12 şahıs ile ilgili olarak sabahın erken saatlerinde eş zamanlı operasyon yapıldı.

Yapılan operasyonun ardından 10 şahıs gözaltına alındı. Daha sonra İkamet ve işyerleri ile alakalı yapılan aramalar sonucunda ise; 1 adet 9 mm el yapımı ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 10 adet 9.mm çapında mermi, 267 adet senet, 43 adet çek fotokopisi, 400 yapraklı 2 adet içi yazılı senet defteri, 14 adet çeşitli sözleşme, 8 adet banka dekontu, 2 adet 1 dolar elde edildi. Yapılan aramaların ardından senetlerin değerinin yaklaşık 8 milyon TL civarı olduğu belirlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here