Bandırmalı muhtarların gözü aydın

0

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin su borcu için icraya verdiği muhtarlığa Bandırma Belediyesi sahip çıktı. Artık Bandırma’daki 54 mahalle muhtarının internet ve su faturalarını Bandırma Belediyesi ödeyecek.

Bandırma Haydarçavuş Mahallesi Muhtarlığı, BASKİ tarafından su borcu nedeniyle icraya verildi. Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Biriken alacaklarımıza rağmen BASKİ’ye karşı bir çalışma yapmadık. Ancak BASKİ tarafından muhtarlığımıza uygulanan bu haciz ve icra uygulamasını hiç doğru bulmuyoruz. Muhtarlarımızın su faturalarını da biz ödeyeceğiz” dedi. Bandırma Belediyesi Meclisi Şubat Ayı toplantısına Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Demir Hancıoğlu’nun muhtarlığını yaptığı Haydarçavuş Mahallesi Muhtarlığı’na BASKİ tarafından gönderilen haciz gündem oldu.

TOSUN: “HACİZ VE İCRAYI DOĞRU BULMUYORUM”
Yazı İçi

Belediye Başkanı Tolga Tosun, hiçbir mahalle muhtarının böyle bir muameleyle karşı karşıya kalmaması gerektiğine dikkat çekti. Tosun icra ve haciz uygulamalarını doğru bulmadıklarını, Belediye’nin de BASKİ’den alacağı olmasına karşın alamadıklarını, ancak bunun için herhangi bir işlem yapmadıklarını da söyledi. Başkan Tosun, “Muhtarlarımız kamu görevi yapıyor, Bandırma Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde muhtarlarımıza destek veriyoruz, muhtarlarımızın su faturalarını belediye olarak biz ödeyeceğiz” şeklinde konuştu. Bandırma Belediye Meclisi, oy çokluğuyla muhtarların su ve internet faturalarını ödeme kararı aldı. Cumhur İttifakının MHP kanadı, CHP Grubu’nun önergesine ret oyu verdi; MHP’liler “muhtarlar faturaları ceplerinden ödesin” dedi.

HANCIOĞLU: “SIRADA ULAŞIM VE ELEKTRİK GİDERLERİ VAR”

Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı ve Haydarçavuş Mahallesi Muhtarı Nur Demir Hancıoğlu, büyükşehir belediyesinin ayıbını görüp muhtarlarına sahip çıkan Bandırma Belediyesine teşekkür etti. 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 9 maddesinde belediyelerin bütçesi dahilinde muhtarlara ayni ve nakdi destekte bulunabileceği yazdığına dikkat çeken Hancıoğlu, “Bu maddeyi bilmeyen, çekimser kalan ve neden diye sorgulayan meclis üyelerine bunu hatırlatmak isterim. Muhtarlıklar kamu kurumudur ve giderleri belediyelerce karşılanabilir. Muhtarlar sadece Bandırma’nın değil Balıkesir’in de muhtarıdır. Evet sırada ulaşım ve elektrik giderleri vardır. Bu giderleri de Büyükşehir Belediyesi karşılamalıdır”

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds