BANÜ ‘den Türk Kızılay’a 325 ünite kan bağışı

0

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (BANÜ) , Bandırma Türk Kızılay Şube Başkanlığı ve Ünüversite Genç Kızılay Topluluğu işbirliliği ile Kan Bağışı Kampanyası gerçekleştirildi.

 

Türk Kızılay Bandırma Şube Başkanı Halil Özümüt 3 gün süren kampanyada 325 ünite kan topladıklarını söyledi. Özümüt, “ Üniversitemiz bünyesinde her yıl iki dönem akademisyenler ve öğrencilerimiz kan ve kök hücre bağışında bulunuyorlar. Bu üç günde de BANÜ’de akademisyenlermiz ve öğrencilerimiz 325 ünite kan bağışında bulundular. Kendilerine bu duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Şunu unutmayalım ki, kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Tüm halkımızı düzenli olarak kan bağışına davet ediyorum” dedi.

 

Yazı İçi

Kan bağışında kendilerine destek olan BANÜ Genç Kızılay Topluluk Başkanı Sare Kader Kara’da 30 gönüllü arkadaşıyla birlikte kan bağışına destek verdiklerini söyledi. Kara; “ Amacımız kan ihtiyacı stoklarını olabildiğince minimum karşılamak, üniversitemizi bu konuda bilinçlendirmek “ dedi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir’de kan bağış alanına gelerek çalışmaları izledi.

Bandırma Türk Kızılay Şube başkanlığı Kan bağışı süresinde öğrencilere çorba ve su dağıtımı yaptı.

HABER: Ahmet PESEN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds