BANÜ yedi yaşında

0

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 23 Nisan’da kuruluşunun 7. yıldönümünü kutladı. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir; “Üniversitemizin seçkin akademik kadrosu, idari personeli ve kıymetli öğrencileri ile hedeflerimize ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.” dedi.

23 Nisan 2015 yılında “Geleceğe Açılan Köprü” sloganıyla eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin Kurucu Rektörü Süleyman Özdemir; “Üniversitemizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanan 23 Nisan tarihinde kurulmuş olması kuruluş günümüzü daha da anlamlı kılmaktadır.” açıklamasında bulundu.

“FAALİYETLERİMİZ ULUSLARARASI DÜZEYDE”

Üniversitenin 23 Nisan 2022 tarihi ile birlikte yedinci yaşını doldurmuş ve sekizinci yaşından gün almaya başlamış olduğunu ifade eden Rektör Özdemir;“Üniversitemiz, ülkemizde ve dünyada değişen ihtiyaçları merkeze alan bir üniversite. Açmış olduğu yenilikçi bölüm ve programlarında tecrübeli, genç ve dinamik akademik kadrosu, araştırmaya dayalı, uygulamalı ve yüksek teknoloji destekli eğitim modeli ile eğitim-öğretim faaliyetlerini uluslararası düzeyde sürdürmektedir.”şeklinde konuştu.

Yazı İçi
“160 BÖLÜMÜN ÜZERİNE ULAŞACAĞIZ”

Yedi yıllık süreçte Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin hem Türkiye’de hem de dünyada Yükseköğretim alanında belli bir noktaya da geldiğini belirten Kurucu Rektör Özdemir; “Üniversitemizin kuruluşundan bu yana geldiği noktada birçok kişinin emeği var. Onlara emekleri ve katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Eylül ayı itibariyle yeni planladığımız MYO, Yüksek Lisans ve Doktora programları ile birlikte 160 bölümün üzerine ulaşmayı planlıyoruz. Akademik personelimizin araştırmaları, yazmış oldukları makaleler ve kitaplarıyla uluslararası ve ulusal alanda yapmış olduğumuz yayınlar Türkiye ortalamasının sayıca üzerine ulaştı.” ifadesinde bulundu.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin yedi senede oldukça büyük bir yol kat ettiğini kaydeden Özdemir, ilerleyen dönemde personel sayısının 1000’i bulabileceğini söyledi. Üniversiteyi en iyi noktaya getirmek için çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Süleyman Özdemir; “2 fakülteden 10 fakülteye ve 4 Meslek Yüksekokulundan 9 Meslek Yüksekokuluna ulaştık. Şuan 8’i aktif 10 kampüsümüz ve 4 adet Lisansüstü eğitim veren enstitümüz bulunmakta. 19 araştırma ve uygulama merkezimiz ve her geçen gün artmakta olan 550 akademik personelimiz bulunuyor. Yola başladığımızda 30 olan bölüm sayımız artık 150 bölümü geçti. Fakültelerimizi ve kampüslerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Artık Türkiye’nin saygın bir üniversitesi haline geldik.”diye kaydetti.

Haber: Nur Uysun

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds