Başkan Tosun, “Platform’un çalışmaları benim için çok önemli”

Sonkurșun Anıtı Platformu, Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun öncülüğünde toplandı.

0

Bandırma Sonkurşun Anıtı Platformu tarafından yeni projenin son şekliyle ilgili 3D tanıtım videosu, basın mensuplarıyla paylaşılarak proje hakkında bilgi verildi.

Kurtuluş Savaşı’nda düşmana son kurşunun atıldığı Ayyıldıztepe’deki tarihi alanda yer alan Sonkurșun Anıtı’nın mevcut halindeki şekline yeni ilaveler yapılarak son şeklini almasıyla tarihi bir mirasın kente kazandırılması amacıyla yapılması gereken hazırlıklar ve süreç ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Yazı İçi

Yapılan sunumum ardından açıklamalarda bulunan Başkan Tolga Tosun, yeni projenin Bandırma’nın tarihî ve kültürel değerlerinin ortaya çıkarmak açısından çok değerli bir proje olarak gördüğünü söyledi. Başkan Tolga Tosun: “Bundan yaklaşık 50 yıl önce yapımı gerçekleşen Sonkurșun Anıtı’nın yeni şekline kavuşması adına Sonkurșun Anıtı Platformu’nun çalışmaları benim için çok anlamlı ve değerli olduğunu belirtmeliyim. Bu açıdan kentimizin yerel yönetimi olarak bu projenin arkasında olacağız ve süreçte elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

Hazırlanan yeni projede idari bina, kafeterya, kent müzesi ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşına giden yolda verdiği tüm mücadeleler yeni projede yer alacak.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds