BATI GARAJI ULAŞIMI RAHATLATTI

0

Batı Garajı ile ilgili bir gazete haberinde Aşağı İstasyon semtindeki Batı Garajı’nın 15 yıldan beri hiç kullanılmadığıyla ilgili haberin doğru olmadığını belirten Edincik eski Belediye Başkanı Mehmet Emin Yağcı, garajın 15 değil 10 yıl önce törenle açıldığını (4 Ocak 2010) ve 2 yıla kadar da hizmet ettiğini söyledi. Daha sonra da bugünkü Ticaret Odası önündeki alanda daha kaliteli hizmet verildiğini söyledi.

Batı Garajı açılmadan önce yıllardan beri şehir merkezine yakın yerlerde Erdek ve Gönen gibi Edincik araçlarının da durakları olduğunu hatırlatan Edincik Belediye eski başkanı Mehmet Emin Yağc, Otogar –Çarşı halk otobüsleriyle aktarmalı sistemle 10 kilometre mesafedeki beldeye ulaşmak için çok zorlandıklarını Batı Garajı’nın hizmete girmesiyle ulaşımın çok rahatladığını ve 30-40 dakika yerine, ulaşımın 10-15 dakikada sağlandığını söyledi.

Projenin mimarı önceki CHP Balıkesir Milletvekili ve önceki Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel de, uygulamanın; yöre araçlarıyla ulaşımı sağlanan Bandırmalılar ile, yöre halkının ulaşımlarında aktarmalı düzenden kurtarıp daha uygun bir ulaşım sistemine geçmek için yapıldığını söyledi.

Yazı İçi

Aktarmalı sistemden kurtulmak için Bandırma Belediyesi’nin Batı veya Doğu garajı adıyla bir yer belirleyip bununla ilgili karar sayesinde Batı ve Doğu Garajı’nın hayata geçirildiğini sözlerine ekleyen Edincik Belediyesi eski başkanı Mehmet Emin Yağcı karar sonucu Edincikliler gibi tüm yöre halkının ulaşımında önemli bir rahatlama sağlandığını söyledi.

HABERİN İÇİNDEN: Edincik Belediyesi eski Başkanı Mehmet Bey 10 kilometre mesafedeki Edincik’e aktarmalı ulaşımın zorluklarından bahsedince aklıma yeni terminal geldi. Ulaşımın eziyete döndüğü 2010 yılında oto terminal bugünkü AVM’nin bulunduğu yerdeydi. Aktarmalı sistem devam etseydi ki, etmesi mümkün değildi, bugünkü oto terminal kent merkezine 5 kilometre mesafede bulunuyor. 10 kilometre mesafedeki Edincik veya Tatlısu’ya 10-15 dakika gitmek varken aktarmayla kaç dakikada gidilir artık onu da siz hesaplayın. Hem yaygın basında hem mahalli gazetelerde hem de trafik komisyonunda aktarmalı sistemin zorluklarından çok bahsetmiş ve eski düzene dönülmesini istemiştim. Batı ve Doğu Garajı uygulamasıyla yöre halkı kadar Bandırmalılar da rahat etmişti. Bugünkü uygulama 10 yıl öncesi hayata geçirilen Sedat Pekel belediyesinin Batı Garajı projesi sayesindedir.

HABER: Erdem ÖZCAN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds