Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun Bandırma Ticaret Borsasının Meclis Toplantısına katıldı

0

Bandırma Ticaret Borsası’nın(BTB) Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısı İsmail Tunçbilek başkanlığında yapıldı. Toplantıya Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun ile meclis üyeleri Adem Yılmaz, Cihan Yılmaz, Hüseyin Koçyiğit ‘de katıldı.

Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin meclis toplantısının ardından konuklarına borsanın “Lisanslı Depoculuk “proje çalışmaları hakkında bilgi verdi. Projelerin kendilerinin değil tüm Bandırma’nın projesi olduğuna dikkat çeken Sezgin, projenin Bandırma ekonomisine değer katacağını söyledi.

Sezgin “ Borsamızın iştiraklerinden Bandırma Borsa Tarım Ürünleri lisanslı Depoculuk A.Ş.nin yatırım çalışmaları devam etmektedir. Projemiz planlandığı şekilde ilerlemektedir. Yaklaşık 35 milyonluk yatırım 2021 yılında tamamlanıp üyelerimizin ve üreticilerimizin hizmetine sunulacaktır” dedi.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’da Bandırma ticaret Borsası meclis toplantısında yaptığı konuşmada; Ticaret Borsası’nın hem Bandırma’nın hem de bölgemizin gözbebeği olduğunu söyledi.

Yazı İçi

Tosun, üretimin gün geçtikçe sıkıntılı bir hal aldığını, desteklenmediğini, çiftçinin çok desteklenmediğini hatırlatarak şunları aktardı:

“Mevcut küresel ısınmanın da vermiş olduğu sıkıntılardan dolayı, çiftçimiz genellikle borçlu ve mağdur oldu. Ürettiklerini mevcut ekonomik sıkıntılardan kaynaklı olarak daha toprakta iken satmak zorunda kaldı. Görüyorum ki Bandırma’da çiftçisine, üretene sahip çıkan bir Ticaret Borsası var. Yapacağınız Lisanslı Depoculuk tesisi belki birçok çiftçimize fayda sağlayacak. Çiftçimiz lisanslı depoculuk güvencesinde kendi malını hasat edip lisanslı depolara koyup, vakti ve zamanında uygun ve gerçek fiyatla satacak.

Bandırma ve çevresinde ciddi bir tarım arazisinin olması, tarım faaliyetinin ciddi boyutta yapılması, sizlerin desteği ile yönlendirilmesi gurur verici. Bakıyorsunuz Türkiye genelinde 113 tane Borsa var ama, biz işlem hacmi bakımından ilk 12 deyiz. İlçe borsaları arasında da birinci sıradayız.

Aslında biz sadece Bandırma’nın nüfusu, yüzölçümü, sanayisi, limanı, tarımı ile değil, bütün etkenleri ve unsurları ile bir birçok şeyi hak ediyoruz. Tarımsal faaliyetlerimiz çok iyi, buna bağlı olarak gıda sanayimiz, imalat sanayimiz çok iyi lojistik faaliyetlerimiz ona keza, limanın varlığı başlı başına etken bir unsur, bir de güçlü ve köklü gelenekleri olan Ticaret Borsamız, Ticaret Odamız gibi kuruluşlarımız var. Ticaret Borsası olarak Güzel şehrimiz Bandırma için üzerinize düşen her görevi yapıyorsunuz. Çok güzel işler başarmışsınız. Bugün baktığınız zaman, yatay silolar, lisanslı depoculuk her yerde olan işler değil. Gerçekten emek isteyen, zaman isteyen, çaba isteyen işler. Ben çiftçimizin sizinle daha güvenli olduğuna artık çok eminim. Bandırma Belediyesinin gücüyle yapılacak ihtiyaçlarınızı karşılamaya biz her zaman hazırız” ifadelerini kullandı.

HABER: Ahmet PESEN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds