“Belki şehre bir KÜLTÜR SANAT gelir”

0

Susurluk’ta kültür ve sanata ilgi duyanların 2 yıl önce kurduğu Belki Kültür Sanat Derneği, fotoğraftan tiyatroya, şiirden sinemaya, kodlamadan animasyona kadar birçok farklı alanda etkinlik düzenliyor.

Belki Kültür Sanat Derneği, 10 yıldır kültür sanatın farklı dallarında birbirlerini destekleyenlerin ortak çatısı oldu. Bir şehir için sosyal etkilerinin yanı sıra kalkınmasında da büyük rolü olan kültür ve sanatın Susurluk’taki tek adresi olan dernek, farklı yaş gruplarından insanları da bir araya getiriyor. 2019 yılında kurulan dernek, fotoğraf ve resim sergileri, müzik ve şiir dinletileri, kısa film ve belgeseller, tiyatro ve drama etkinlikleri, kodlama ve animasyon etkinleriyle paylaşım alanını genişletiyor.

“GELECEĞE KALICI ESERLER BIRAKMAK İSTİYORUZ”

Şehrin geleceğine kalıcı eserler bırakmak istediklerine dikkat çeken Belki Kültür Sanat Derneği Başkanı Hüseyin Yılmaz, çocuklar ve gençlerle birlikte, beraber çalışmanın, üretmenin ve tüketmenin önemini kavramayı amaçladıklarını söyledi. Hızlı tüketim kültürü ve üretim araçlarının kişiselleşmesiyle birlikte üretilen eserlerde nicelik açısından çokluk, nitelik açısından eksikliklerin göze çarptığına vurgu yapan Yılmaz, bir denge sağlamak istediklerini dile getirdi. Yılmaz, “Hem mümkün olduğu kadar çok üretim yapmak hem de içerik-biçim açısından uyumlu, estetik değer taşıyan, kalıcı eserler üretmek istiyoruz” dedi.

Yazı İçi

“GENÇLERE SEÇENEK SUNMAK VE İLHAM VERMEK İSTİYORUZ”

Bireyin ve toplumun gelişimi için gerekli kültürel ve sanatsal faaliyetleri yapmak için çıktıkları yolda birçok farklı etkinliğe imza attıklarına vurgu yapan Yılmaz, sergi, dinleti, gösterim, tiyatro, kodlama ve animasyon gibi etkinlikleri Susurluklularla buluşturduklarını sözlerine ekledi. Gönüllülük esaslı bir sistemde üretimde sürekliliği sağlamanın çok zor bir iş olduğuna dikkat çeken Yılmaz, destekçi ve takipçileri sayesinde ürettikleri eserleri daha çok insana ulaştırma imkanı bulduklarını söyledi. Gün geçtikçe artan destekçilerinden büyük güç aldıklarını ifade eden Yılmaz, kendilerinden sonra gelen nesle bir seçenek sunmak ve ilham verebilmek için faaliyetlerine devam edeceklerinin önemle altını çizdi.

“SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİPTE KALIN”

Kültür ve sanata ilgi duyanları derneğin sosyal medya hesaplarını takip etme çağrısında bulunan Yılmaz, “İnternet sitemiz www.belkider.com ayrıca facebook @belkikultursanat, instagram @belkikultursanatdernegi, youtube www.youtube.com/belkider duyularımızı ve etkinliklerimizi paylaştığımız sosyal medya hesapları” diye konuştu.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds