“Bir eğitim binlerce hayat kurtarır”

0

Susurluk Belediyesi çalışanları, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “İlk Yardım” ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından “Uyuşturucu ile Mücadele ve Farkındalık” eğitimi aldı.

Yazı İçi

Susurluk Belediyesi, belediye personellerinin ilk yardım ve uyuşturucu ile mücadeleye farkındalık kapsamında yetkinliklerinin artması için eğitim düzenledi. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen ilk yardım eğitiminde belediye personellerine temel yaşam desteği, hasta ve yaralının ilk değerlendirmesi, solunum yolu tıkanıklığı, kanamalar, yaralanmalar, hasta ve yaralı taşıma teknikleri gibi konular hakkında bilgi verildi. Ardından İlçe Emniyet Müdürlüğünce Park Düğün Salonunda verilen “Uyuşturucu ile Mücadele ve Farkındalık” eğitiminde ise narkotik suçlarla ilgili mevzuat hakkında bilgiler aktarılarak, uyuşturucu maddelerle karşılaşılması durumunda derhal emniyet yetkililerine bildirmeleri istendi. Satıcıların ana hedefinin özellikle genç kitle olduğu belirtilen eğitimde uyuşturucu kullanımı ve satışının engellenmesi konusunda başta kamu görevlileri olarak herkese görev düştüğü ifade edildi. İlk yardımının hayat kurtardığını ve uyuşturucu ile mücadelenin önemine dikkat çeken Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, “Belediye personelimizin eğitimi ve çeşitli konularda yetkinliğinin arttırılması için yapılan programlara büyük önem veriyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü eğitmenlerine verdikleri eğitim için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Haber: Belit Pektezel

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds