“Birlik içerisinde yaşamak Susurluklulara çok yakışıyor”

0

Kültürel miras Hıdırellez Bayramı Susurluk’ta coşkuyla kutlandı. Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney şenlikte vatandaşlarla bir araya geldi.

Kışın bitişi ve yazın gelişinin habercisi olan Hıdırellez Bayramı’nda Susurluk Belediyesi ve Susurluk Kent Konseyi katkılarıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. 6 Mayıs Cuma akşamı Burhaniye Mahallesi Ortaköylü Sokak’ta düzenlenen geleneksel Hıdrellez kutlamalarında yüzlerce vatandaş bir araya geldi. Hıdırellez ateşinin yakılmasının ardından başlayan müzikler eşliğinde eğlenilen kutlamada Susurluklu vatandaşlar yakılan ateşin üzerinden atlayarak Hıdırellez adetlerini yerine getirdi. Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney oldukça kalabalık ve şenlikli görüntülere sahne olan Hıdırellez Bayramı’nda Susurluklu vatandaşlarla buluştu.

Yazı İçi
BAŞKAN GÜNEY DE ATEŞTEN ATLADI

Dilekler tutulan bu günde Nurettin Güney de geleneği bozmayıp Hıdırellez ateşinden atladı. Bu özel günün Susurluk’a neşe kattığını dile getiren Başkan Nurettin Güney şenliklerde yaptığı konuşmada; “Öz kültürümüzün bir parçası olan Hıdırellez şenliklerini halkımızla birlik ve beraberlik içerisinde kutladık. Neşe, mutluluk ve birlik içerisinde yaşamak Susurluklulara çok yakışıyor. Birlik ve beraberliğimizin göstergesi, dayanışma örneği, böyle anlamlı bir gecede siz hemşerilerimizle olmaktan dolayı duyduğum mutluluğu belirtmek isterim. Bizleri burada yalnız bırakmayan tüm misafirlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Haber: Nur Uysun

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds