“Bunlar daha iyi günlerimiz”

0

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ömer Öztürk “Domates 30 lirayı buldu, ekonomi dibe vurdu.” dedi.

Özelleştirmeler sonucu artan enerji maliyetlerine dikkat çeken İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ömer Öztürk iktidarı eleştirerek gelen zamlar nedeniyle vatandaşların temel gıda malzemelerini almakta zorlandığını dile getirdi. Ülkenin iflas etmek üzere olduğunu vurgulayan Öztürk, “Ekonomiyi kendilerinin düzelteceğini söylüyorlar ama bozan da kendileri. 20 sene içerisinde devletin bütün kuruluşlarını satarak 70 milyar dolarlık özelleştirme yaptılar. Bu 70 milyar dolar nerede?” dedi. Domatesin 30, biberin 35 lira olduğunun bilgisini veren Öztürk, “Hükümet enflasyonu düşürmek istediği için faizleri düşürdüğünü açıkladı ama enflasyon da patladı. TÜİK’in açıkladığı rakamlara göre yüzde 61 yıllık, bağımsız kuruluşlara göre yüzde 40-50 civarı enflasyon var. En kötüsü ülke iflasın eşiğine geldi.” diye konuştu.

“ÖZELLEŞMENİN FATURASINI VATANDAŞ ÖDÜYOR”
Yazı İçi

Enerji dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesinde büyük paralar harcandığını ve özelleşen şirketlerin parayı devlete ödeyebilmek için İngiltere’deki tefecilere borçlandığını iddia eden Öztürk, “Dolar yükselince iflasın eşiğine geldiler. O şirketlerin parasını bize ödetiyorlar. Özellikle iş yerlerinde elektrik faturaları kiraların iki katına çıktı. İnsanlar bunları ödeyemeyecek duruma geldiler.” diye konuştu. Esnafın zor durumda olduğunu ve mevcut yönetimle ekonominin düzelmeyeceğinin altını çizen Öztürk, asgari ücretin ve emekli maaşlarının vatandaşa yetmediğini belirtti. Öztürk, “Çoğu esnaf siftah yapamadan kapatıyor. Bir market alışverişi artık en az 500 lira tutuyor. Normal bir pazar alışverişi bile 400-500 lira tutuyor. Artık insanlar sadece karın doyuruyor. Et yiyemiyor, sağlıklı beslenemiyor. Çok kötü bir durumdayız ama bunlar daha iyi günlerimiz.” dedi.

“TEK ÇÖZÜM İYİ PARTİ”

İYİ Parti’nin ekonomi alanında uzman kişileri bünyesinde bulundurduğunu vurgulayan Öztürk, “Ekonomi profesörü Bilge Yılmaz ve Ümit Özlale Amerika’dan geldi. İYİ Parti’nin bünyesinde şu anda çok iyi yedi ekonomist var.” dedi. İYİ Parti’nin iktidara projeleriyle, kadrosuyla hazır olduğunu söyleyen Öztürk, vatandaşın en büyük korkusunun ekonominin bir daha düzelmemesi olduğunu belirtti. Öztürk, “ Vatandaşımız, “Ülkemizin ekonomisi battı, kim gelirse gelsin kurtaramaz.” diye düşünüyor. Geçtiğimiz hafta genel merkeze yaptığımız ziyarette Bilge Bey, 85 milyon nüfuslu güçlü bir ülkenin olduğunu ve doğru kararlarla ülkenin kolayca ayağa kalkabileceğini söyledi. Biz de İYİ Parti olarak inanıyoruz, başaracağız.” şeklinde konuştu.

 

Haber: Belit Pektezel

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds