BÜYÜK FIRSAT BÖYLE KAÇTI

0

Önemli bir hata bir takımı üzerken diğer takımı sevindiriyor ve şampiyon yapabiliyordu…  Bandırmaspor’un Spor Toto 1. Lig Play –Off Finali’nde Kocaeli Stadı’nda İstanbulspor ile karşılaşacağı maç öncesi Bandırma’dan 100’den fazla otobüs, minibüs ve özel otomobil ile 7 bine yakın taraftar Kocaeli’ne gitmişti.

Yazı İçi

Bandırma adeta Kocaeli’ne taşınmıştı… Büyük heyecan uyandıran final maçını İstanbulspor 2-1 kazanınca Kocaeli’ndeki 10 bine yakın Bandırmalı taraftarlar gibi Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan dev ekrandan izleyen Bandırmalılar da büyük üzüntü yaşadı. İki takım da ligin iyi futbolunu oynayan takımlarıydı ve gerçekten kaliteli bir maç oynandı diyebilirim. İlk yarının 1-1 bitmesi beklenirken İstanbulspor kazandığı penaltıyı gole çevirince skor 2-1 İstanbulspor lehine oluştu ve karşılaşma da bu neticeyle bitmiş oldu. Yani büyük bir hata Bandırmaspor’un yenilgisiyle sona ermiş oldu. 18 içinde rakibin beline sarılp düşürülürse bunun adı tereddütsüz penaltı oluyordu. Nitekim öyle oldu. Lokman’ın yaptığı kritik hata işte böyle bir affedilmez bir hataydı… Bunu bir amatör oyuncu bile yapmazdı. Ama işte her spor dalında olduğu gibi futbolda da böyle kritik hatalar olabiliyordu.
Bir dikkat çeken görüntü de ilk 10 dakikada özellikle Landel ve Keny’e yapılan faullere hakem Halil Umut Meler hiç düdük çalmadı. Yani faul olması için bir tarafının kırılması mı gerekiyordu, sorusu akla geldi… Landel, yapılan faullere sinirlenince bu kez kendisi de faul yapmaya başladı ve sarı kart görmekten
kurtulamadı. Hoca da Osmajic ile değiştirmek mecburiyetinde kaldı. Spor Toto 1. Ligde 62 puanla 3. olarak bitiren Bandırmaspor 4. sırada bitiren İstanbulspor ile oynadığı maçı 2-1 kaybetti ama gerçekten çok başarılı bir sezon geçirmişti. Bunda, oyuncularla birlikte Başkan Onur Göçmez ile birlikte yönetimin de büyük katkısı olduğu şüphesizdi.
Maçın ilk dakikalarını Bandırmaspor kendinden emin ve çok dikkatli bir şekilde sürdürdü. İlk yarı daha çok Bandırmaspor hâkimiyeti altında geçti İkinci yarıya 2-1 önde girmenin rahatlığı içinde çıkan İstanbulspor uzun süre daha fazla Bandırmaspor sahasında gözüktü. Sonraki dakikalarda oyun dengelendi ve ortaya seyri güzel bir maç çıktı…Özellikle Keny’e atılan toplar tehlikeli oluyordu fakat değerlendirmekte gecikiliyordu. Landel erken sarı kart görmesi nedeniyle kenara alınması isabetli bir karardı ama takım için iyi olmadı. Kaleci Gökhan ise kritik kurtarışlarıyla farkın artmasını önledi. İstanbul’un 96 yıllık efsane takımlarından İstanbulspor da bir kez daha süper lige dönmüş oldu. 57 yıllık tarihinde ilk kez final oynayan Bandırmaspor da ne kadar tebrik edilse azdır.

YAZAR: Erdem ÖZCAN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds