ÇİMLER KENTİ YEŞİLLENDİRMEYE HAZIR

Bandırma Belediyesine ait 25 dönümlük arazide yetiştirilen

0

Bandırma Belediyesi tarafından 600 Evler Mahallesi mevkinde bulunan belediye arazisinde yetiştirdiği çimler, kentin daha yeşil bir görünüme kavuşması için hasat edilmeye başlandı.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un talimatı ile Bandırma Belediyesine ait 25 dönümlük arazide yetiştirilen çimler rulolar şeklinde hasat edilerek kentin ihtiyaç duyulan yerlerindeki çimlendirme çalışmalarında kullanılması için hazırlanıyor. Konu ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun: “Peyzaj çalışmalarımızda gerekli olan çim bitkisini göreve geldiğimizde kendimiz yetiştirip, maliyetini en alta çekmeyi amaçlamıştık.

Yazı İçi

 Geçtiğimiz yıl çim için gerekli kültür tohumlarını alıp bu alanlara ektik. Park ve yeşil alanlarda bakım ve yeni oluşturulan alanlar için rulo çim ihtiyacımızı buradan karşılıyoruz. Kendi ekiplerimiz bu alanlardaki çimi rulo makineleri ile alıp gerekli yerlere monte etmeye hazırlanıyor. Rulo çimler, ihtiyaç kapsamında mevcut alanlarda ekiplerimiz tarafından 50 santim parçalar halinde kesilerek rulo haline getiriliyor ve sonrasında kaplama yapılacak park, yeşil alan ve kavşak ada düzenlemelerine naklediliyor. Kesim yapılan alanlara sonradan yine çim tohumu atılarak üretime devam ediliyor” dedi.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds