Balıkesir Özel Harekat Polisleri tarafından gerçekleştirilen ve aksiyon filmlerini aratmayan operasyon sonrasında otobüs şoförü ve muavini rehin alan cinayet zanlısı yakalanarak adli makamlara sevk edildi.

Edinilen bilgilere göre Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde bir işletmenin ortakları arasında çıkan tartışmada S. Z. isimli şahıs ortağını başından vurarak kaçtı.

Olay yerinden kaçarak otobüsle İstanbul istikametine gitmeye çalışan şahıs Balıkesir’deki Pamukçu kontrol noktasında durdurulunca otobüs içerisinde silahla yere ateş ederek otobüs şoförü ve muavini rehin aldı.

 Şahıs Asayiş Şube Müdürlüğü ve Özel Harekât ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi.

 Altıeylül ilçesi Pamukçu kontrol noktasında hareketli dakikalar yaşandığı olayda, İzmir – İstanbul seferini yapan şehirler arası yolcu otobüsü kontrol için durdurulduğu esnada, otobüs içerisinde bulunan yolculardan S. Z. isimli şahıs otobüs içerisinde silahla ateş etti.

Otobüsün içerisinden inen yolcular güvenli noktaya alındı. Otobüs içerisindeki S. Z. şoförü ve muavini rehin alarak otobüsü kaçırdı. Bursa istikametine devam eden saldırgan için teyakkuza geçen Özel Harekât Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve diğer ekipler Bigadiç yol kavşağında otobüsü durdurdu.

Polislerin ikna çalışmasına cevap vermemesi üzerine devreye özel hareket polisleri girdi. Otobüse zorla giren Özel Harekât Polisleri silah kullanılmadan şahsı suç aleti silah ile birlikte yakaladı.  Silahla yaralama firarisi olduğu tespit edilen şahıs jandarma ekiplerine teslim edilirken olayla alakalı tahkikatın ise devam ettiği bildirildi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here