“ÇOCUKLARIMIZIN POTANSİYELİNE İNANIYORUZ”

0

Bandırma’nın özel çocukları düzenli yaptıkları antrenmanlarla milli takıma yükselmek istiyor.

Şehit Bedir Karabıyık Özel Sporcular Kulübü, Bandırma Belediyesi, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği’yle birlikte özel çocukları sporla buluşturmayı amaçlıyor. Kulübün 16 özel sporcusu, Bandırma’yı milli formayla temsil etmek için aralıksız çalışıyor. Takımdaki her çocuğun potansiyeline inandığını belirten Antrenör Büşra Başar, “Özel çocuklarımız çok çalışıyor. Bu emeğin karşılığını alacaklarına eminim. Sadece Türkiye’de değil uluslararası müsabakalarda da isimlerini duyurmak istiyoruz” dedi. Başar, özel çocukların spor sayesinde sosyal ve spor yaşamında önemli kazançlar elde ettiklerini söyledi.

“ÇOCUKLARIMIZI EVE HAPSETMEYELİM”
Yazı İçi

Özel çocukların sporla eğitimlerini birleştirdiklerinde daha başarılı olduklarını ifade eden Antrenör Başar, ailelere seslenerek, “Özel çocuklarımızı dışarı çıkaralım, eve hapsetmeyelim. Hayatın içinde ne kadar fazla zaman geçirirlerse adapte olmaları kolaylaşıyor. Engelleri aşmak, başarmak ve mutlu olmak için kazanmak değil katılmanın önemli” diye konuştu. Bir dokunuşun bile özel çocukların hayatında olumlu değişiklere yol açacağına inandığının altını çizen Başar, “Kulüpten teklif geldiğinde çok heyecanlandım ve hemen kabul ettim. Özel çocuklarımıza kalıcı etkiler bırakmak için onların yüreğine sporla ulaşacağım” dedi.

UÇAR: “ÇOCUKLARIMIZIN POTANSİYELİNE İNANIYORUZ”

5 yıldır kulüp başkanlığı görevini yürüten, Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Uçar, kulübün atletizm, gülle atma ve futbol branşlarında Türkiye şampiyonlukları gibi önemli dereceler elde ettiklerine dikkat çekti. Pandemi nedeniyle ara verilen çalışmaların Antrenör Büşra Başar’ın öncülüğünde yeniden başladığını anlatan Uçar, “Bir çocuğa inanmak, yaptığımız işin temeli. Biz, her çocuğun potansiyeline inanıyor, hayallerini gerçeğe dönüştürmek için kalbimizi de imkanlarımızı da paylaşıyoruz.” şeklinde konuştu.
Kulüp Başkanı Uçar, antrenör desteği veren Halk Eğitim Müdürü Cüneyt Taşkın’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarete Spor Kulübü’nün antrenörlüğünü yapan Büşra Başar, Halk Oyunları Antrenörleri Gözde Ateş ve Arife Nuray Uzun da katıldı.

Haber: Belit PEKTEZEL

 

 

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds