DEĞERLİ BİR GALİBİYET

0

Geçen hafta deplasmanda oynanan ve 2-0 Denizlispor galibiyetiyle biten maçta başarılı oyunuyla dikkat çeken Bandırmaspor, BB Erzurumspor’u 2-0 yenen Menemenspor karşısında kendi sahasında oynayacağı maç merakla bekleniyordu. İlk yarıya Bandırmaspor şiddetli rüzgâra karşı oynadı. Bandırma’nın şiddetli poyraz rüzgârını bilenler, bilirler ki, böyle bir havada rüzgâra karşı oynamak topu gezdirmek, top peşinden koşmak, pas vermek zordur. Ve tabi rüzgâra karşı oynayan takımları daha çok etkiler. Onun için ilk devre rüzgâra karşı oynayan Bandırmaspor hücuma kalkmakta zorlandı. Sanki kendi sahasına hapsolunmuş gibiydi.

İlk yarının nerdeyse tamamı orta sahada oynandı diyebilirim. İlk şutu 11. dakikada gördük. 18 dışından art arda çekilen şutların rakip defanstan dönmesi yanında 15’inci dakikaya kadar da her iki takımdan etkili bir pozisyon görülmedi. Bandırmaspor’un 17 ‘inci dakikada kullandığı faul atışı ceza sahası içini karıştırdı ama istifade edemedi. Korner ilk 18’inci dakikada gerçekleşti. Bu arada Okan’ın kaptırdığı top biraz tehlikeli oldu ama savunma dikkatliydi. Geçen hafta iki takım da 2-0’lık galibiyetleri vardı. 33. dakika kesin ofsayt pozisyonunda bayrak kalkmayınca az kaldı golü görüyordu Bandırmaspor ama hemen ardından 2 şut ta kaleci Mazlum’dan döndü. Konuk ekip altı pas içinde mutlak gol poizyonundan istifade edemedi. Borda- beyazlılar için bir şanstı.

Yazı İçi

İkinci yarıya hızlı ve baskılı başladı ev sahibi takım ve öyle ki ilk 5 dakika Menemenspor Bandırmaspor yarı sahasına giremedi bile… Art arda yapılan şutlar yerini bulamadı. Bu şutlardan en tehlikelisi Remi’nin nerdeyse 40 metreden çektiği şutu heyecan yarattı ama top yandan dışarı çıktı. 56. dakikada ilk korneri Caner paslaşarak kullanınca bir işe yaramadı. Kornerleri direk atmak yerine paslaşarak kullanmak hiç iyi netice vermiyor. Bandırmasporikinci yarı rüzgarı arkasına alınca işi biraz daha kolaylaştı. Daha çok hücuma kalkarken konuk ekip sahasından çıkmakta zorlanıyordu.

Menemenspor’un çok seyrek akınları defansın dikkati sayesinde etkili olmadı. Ama konuk ekibin en etkili hücumu 80’inci dakikada direkten dönmesi Bandırmaspor için büyük bir şanstı. Ardından kaptırılan bir top ile yine gol pozisyonu buldular. Bu kaptırılan toplar hep fazla aceleden kaynaklanıyordu. Bandırmaspor’un bu dakikadan sonra hızlı, hırslı ve toplu hücumu işe yaramıştı. Akabueze 84. dakikada kafasıyla takımını 1-0 galip getiren golü tribünleri sevince boğdu. 90 dakika sonunda 5 dakika uzatmayı borda-beyazlılar çok iyi kullandılar ve gerçekten kuvvetli rakibi karşında çok değerli bir galibiyet elde ettiler. Tebrikler Bandırmaspor.

YAZAR: Erdem ÖZCAN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds