Dört kardeş aynı takımda

0

Aynı takımda forma giyen dört kardeş sadece Türkiye değil dünyada bir ilke imza atıyor. Bandırma 100. Yılspor’da forma giyen Başak kardeşler takımlarıyla şampiyonluk mücadelesi veriyor.

Futbol tarihi DBoateng, Hazard, Neville, Toure, Altıntop kardeşler gibi birçok kardeşin aynı takımda forma giymesine tanıklık etti. Ancak Bandırma’da aynı takımda dört kardeşin forma giydiğini duyanlar kulaklarına inanamıyor. Fenerbahçeli eski futbolcu Mustafa Özer’de 1988 yılında Siirt Köy Hizmetleri takımında kardeşleri Cemal, Hasan ve Recep’le birlikte forma giymiş ve tarihe geçmişti. 34 yıl sonra bir ilk Bandırma’da yaşandı. Yıllarca başka takımlarda mücadele eden Tanju(33), Hakan(29), Kazım(27) ve Emre(21) Başak kardeşler, Balıkesir Amatör Süper Lig B Grubunda mücadele eden Bandırma 100. Yılspor forması altında ilk kez bir araya geldi. Daha önceki yıllarda bir çok kez rakip olarak karşı karşıya gelen kardeşler şimdi aynı formayı terletiyor.

BANDIRMASPOR’DAN 100. YILSPOR’A UZANAN YOLCULUK

2005 yılından bu yana Manyas’ta aileleriyle yaşayan Başak kardeşlerin en büyüğü olan başarılı orta saha Tanju, 2008 – 2009 sezonunda 3. Lig’de mücadele eden Bandırmaspor’da forma giydikten sonra Sındırgı, Balıkesir, Didim ve Burhaniye Belediyespor gibi Bölgesel Amatör Ligi(BAL) ve birçok amatör takımda forma giydi. Abisinin izinden giden kanat forvet Hakan ise BAL temcilcisi Burhaniye Belediyespor ve amatör takımlarda mücadele etti.

Yazı İçi
EMRE SCOUTLARIN GÖZDESİ OLDU

2013-2014 yılında Balıkesir Süper Amatör Lig temsilcilerinden Sındırgı Belediyespor forması altında şampiyonluk yaşayan orta saha Kazım ve en küçük kardeş Emre’nin yolları 2018-2019 futbol sezonunda Balıkesir Süper Amatör Lig temsilcilerinden Gönen Belediyespor’da keşişti. Yeşil beyazlı forma altında gittiği Türkiye Şampiyonasındaki performansıyla Eskişehirspor yetenek avcıları olan scoutların dikkatini çekerek 2 sezon Eskişehirspor U21’de başarılı maçlar çıkaran küçük kardeş Emre Başak, tam profesyonel imza atarak A takıma yükselecekken, gelişen bazı olumsuzluklar nedeniyle profesyonel olamadı.

DÖRT KARDEŞİN HEDEFİ ŞAMPİYONLUK

Aileleriyle birlikte 2005 yılından bu yana yaşamlarını Manyas’ta sürdüren kardeşler, aynı takımda olmanın kendileri için gurur verici olduğunu belirterek tek amaçlarının sezon sonunda formasını terlettikleri Bandırma 100.Yılspor’un şampiyonluğu görmek olduğunu söyledi.

Haber/Fotoğraf: Ekrem NAYAN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds