Düşürme kararı iptal

0

Susurluk Belediye Meclisi’nin açmış olduğu davada mahkeme tarafından alınan Susurluk AK Parti Meclis Üyesi İbrahim Dürmüş’ün üyeliğinin düşürülme kararı iptal edildi.

Susurluk Belediye Meclisi’nin CHP ve İYİ Partili Meclis Üyeleri geçtiğimiz şubat ayında 2021 yılında devamsızlık yaptığı iddiasıyla AK Partili Susurluk ve Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi İbrahim Dürmüş’ün meclis üyeliğini düşürülmesi üzerine AK Parti, Balıkesir İdare Mahkemesi’ne verilen kararın iptali için dava açmıştı. Açılan dava üzerine mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı almasının ardından Susurluk Belediye Meclisi’nin düşürme kararı iptal edildi.

“BİZ SÖYLEMİŞTİK”

Konuyla ilgili açıklama yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Av. Mehmet Birol Şahin, “Bu konunun Susurluk Belediye Meclisi gündemine alınması üzerine defalarca İbrahim Dürmüş’ün Belediye Kanunu’na göre düşürülmesinin mümkün olmadığını, devamsızlık iddialarının doğru olmadığını belirterek Susurluk Belediye Meclisi’nin CHP ve İYİ Partili üyelerini kanuna uygun karar vermeye davet etmiştik. Ancak CHP ve İYİ Partili yönetici ve meclis üyeleri organize bir biçimde kanunsuz bir eylemi Bandırma Belediye Meclisi’nde eşzamanlı yaparak Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluğu ele geçirmeyi hedefleyen bir siyasi skandala imza attı. İdare Mahkemesi ilk günden itibaren söylediğimiz hukuk ve yasa çağrımızda ve uyarılarımızda ne kadar haklı olduğumuzu göstermiş meclis kararını iptal etmiştir” dedi.

Yazı İçi
“GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

Susurluk Meclisi’nin İYİ Parti ve CHP meclis üyeleri hakkında görevi kötüye kullanma suçu sebebiyle şikayette bulunacaklarını söyleyen Şahin, “Bu kanunsuz karar ile Susurluk ve Balıkesir’in gündemini lüzumsuz yere işgal eden, Büyükşehir Meclisi’ni kavga ve kargaşa ortamına sürükleyen bu kanunsuz eylem yapanların yanına kalmayacaktır. Susurluk Belediye Meclisi’nin CHP ve İYİ Partili Meclis üyeleri hakkında “Görevi Kötüye Kullanma” eylemleri sebebiyle suç duyurusunda bulunuyoruz. Ayrıca DÜŞÜRÜLME kararı veren bu meclis üyelerinin belediye hizmetlerini ve meclis çalışmalarını bu yolla engellemeleri sebebiyle üyeliklerinin düşürülmesi için danıştaya müracaat edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“AMAÇ TAMAMEN SİYASİ”

CHP ve İYİ Parti’nin amacının hizmet olmadığı iddiasında bulunan Şahin, konuyla ilgili şu şekilde yorum yaptı. “Siyasi hırs bataklığında gözleri dönmüş bir biçimde koltuk sevdasına kapılmış hukuk ve kanun tanımaz CHP ve İYİ Partili parti yöneticileri ve meclis üyelerinin demokrasi ve Balıkesirli seçmenlerin belirlediği meclis sayılarını kanunsuz olarak ele geçirme hayalleri mahkeme duvarında yerle bir olmuştur. Hemşehrimiz bir kez daha bu iki partinin koltuk uğruna neler yapabileceğini, demokrasi ve hukuk tanımaz zihniyetleri bir kez daha görmüştür. Bu iki partinin amacının hizmet değil kargaşa ve koltuk sevdası olduğu bir kez daha mahkeme kararı ile tespit edilmiştir.”

Haber: Belit PEKTEZEL

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds