Elektrikçilere, elektrik faturası şoku

0

Bandırma’da aylık kirası 299 lira olan 14 metrekarelik esnaf odası bürosuna 851 lira elektrik faturası geldi. Odanın camına konuya dikkat çekmek için ayrıntılı fatura asıldı.

Geçimini elektrik ve elektronik işlerinden kazanan esnafların oluşturduğu Bandırma Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası kendi silahıyla vuruldu. Sabah 09.00 – 17.30 saatleri arasında tek kişinin çalıştığı, Cumartesi-Pazar kapalı 14 metrekarelik küçücük bir odaya gelen fatura bu kadarda olmaz dedirtti. Aylık ortalama 250 lira fatura gelen 851 lira elektrik faturası gelince başkan isyan etti.

Yazı İçi
“ELEKTRİK MÜCEVHER GİBİ DEĞERLİ”

Ayrıntılı faturayı odanın camına asan Bandırma Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanı Eyüp İl, “Bir çalışanımız, bir bilgisayar, bir lamba ve bir klimamız var. Kullanımımız bunlar. Aylık ödediğimiz faturanın 3 katı fatura geldi. Elektrik ülkemizde mücevher gibi değerli oldu. Giderlerimizi çok yükseltti” dedi. Ayrıntılı faturayı odanın camına asarak bir farkındalık yaratmak istediklerine dikkat çeken Başkan İl, “İdare kullanalım ve tasarruf edelim ama neyden edelim. Zaten kullandıklarımız ortada. Vatandaşlarımızı elektrikli ev aletlerini kullanma konusunda uyarmak istedik” diyerek tepkisini dile getirdi.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds