Ellere var da bize yok mu?

0

Süper Lig ve TFF 1. Lig’de takımları olmayan il ve ilçe takımlarına milyonluk statlar yapılırken, Royal Hastanesi Bandırmaspor 27 yıllık statta olumsuz koşullarda mücadele ediyor. Bordo beyazlılara gönül veren taraftarlar, #bandırmayenistatistiyor hashtagiyle Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan yeni stat istedi.

Süper Amatör’de mücadele eden Tire Belediyespor’a 60 milyon liraya stat yapılan ülkede, Süper Lig mücadelesi veren RH Bandırmaspor üvey evlat muamelesi görüyor. 3. Lig’in dibine demir atan Karaman Belediyespor, Orduspor, 2. Lig’de oynayan Turgutluspor, Afjet Afyonspor, Çorum Futbol Kulübü statla ödüllendirilirken, Bandırmaspor’un TFF 1. Lig’deki rakipleri Samsunspor, Adanaspor, Kocaelispor, Ankaragücü’ne de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yeni stat yapıldı. Bordo beyazlıların ligdeki bir diğer rakibi Ümraniyespor’a da yeni stat müjdesi verildi.

CİN ÇUKURU ATMOSFERİNİ YAŞATACAK BİR STAT HAYALİ

Süper Lig yolunda emin adımlarla ilerleyen RH Bandırmaspor camiası, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan yeni stat istiyor. Yıllarca şehir içindeki Cin Çukuru’nda dededen toruna anlatılan atmosferlerin yaratıldığı stattan kopartılan Bandırmaspor, 27 yıldır rüzgara mahkum bir şekilde 17 Eylül Stadyumu’nda mücadele ediyor. Taraftarlar Cin Çukuru atmosferinin yeniden yaratılacağı yeni bir stat isterken, #bandırmayenistatistiyor hashtagiyle sosyal medyada kampanya başlattı.

BAŞOĞLU “BU CAMİAYA YENİ BİR STADI ÇOK GÖRMEYİN ”
Yazı İçi

Bandırmaspor’un her konuda yalnız bırakıldığına dikkat çeken Bandırmaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Anıl Başoğlu, “Hem ligdeki rakiplerimize hem de amatör kümede mücadele eden takımlara bile milyonluk statlar yapılıyor. En son Ümraniyespor’a bile yeni stat için müjde verildi. Her türlü imkansızlıklara rağmen Onur Başkanımız ve yönetim kurulumuzun çabalarıyla rakiplerimizin bile takdir ettiği bir ortam oluştu. Bütün televizyonlarda spor yorumcuları bizden övgüyle bahsediyor. Bu camiaya desteği ve bir stadı kimse çok görmesin” dedi.

BAŞOĞLU: “GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZ KASAPOĞLU’NDAN YENİ STAT İSTİYORUZ”

Stadın konumu ve rüzgar nedeniyle bir çok olumsuzluğa rağmen tribünde desteğe devam ettiklerinin önemle altını çizen Başkan Başoğlu, “Bu şehri 7’den 70’e bir araya getiren en önemli organizasyon Bandırmaspor maçları. Stadın imkanlarını geçtim doğru düzgün yolu bile yok. 27 yıl önce o günün şartlarıyla yapılmış. Tribünler sahaya çok uzak. Başka şehirlerde bu tür statları yıkıp daha modern statlar yapılırken, Süper Lig’e adım adım yürüyen bir şehrin takımına bu reva görülmemeli. Sayın Bakanımız Kasapoğlu’ndan Bandırmalıların yeni stat çağrısına kulak vermesini istiyorum” diye konuştu.

GÖÇMEZ: “ŞEHRİ BİRLEŞTİREMEDİK”

RH Bandırmaspor Onur Göçmez, Ankaragücü’nün yeni yapılan stadında oynanan maçın ardından sitem etmiş ve protokolde maç izlemeyeceğini açıklamıştı. Göçmez, “Rakiplere yapılan yeni projeler, tesisler. Gördüğüm lüzum üzerine bundan sonra kişisel olarak aldığım karar gereği ve geçmişte yapılan bazı tavır yaklaşımlardan ötürü protokolde oturmayacağım. Bizim bundan sonra ki mücadelemiz eskiden olduğu gibi yeni kapalıda devam edecektir. Ve daha da büyüyerek devam edecektir. Bu takım çok daha büyük desteği hak etmişti. Şehri birleştiremedik. Bu takım bizi onurlandırdı, gururlandırdı. Sakın bu takımın peşini bırakmayın”

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds