Futbol her yaşta sevda: Bandırma Masterler

0

Futbolun ülkemizde her yaş için ayrı bir sevda olduğunu kanıtlar nitelikte olan Bandırma Masterler Takımı yaklaşık 7 senedir aktif olarak maçlarını sürdürüyor. Bandırma Masterler Takımı Başkanı ve Güney Marmara Masterler Futbol Federasyonu Başkanı Rıza Orhanlı; “Takımımızın temelinde futbol sevgisi yatıyor.” ifadesinde bulundu.


Bandırma Masterler Takımı’nı 2015 yılında kurduğunu ifade eden Başkan Rıza Orhanlı, sporu seven ve belirli bir yaştan sonra sağlıklı kalmak isteyen herkese öncü olduklarını dile getirdi. Takım kaptanlığını Yusuf Öztürk’ün üstlendiği Masterler’da sadece 40 yaş ve üzeri oyuncular olduğunu açıklayan Orhanlı, takımın geçmişte amatör ya da profesyonel olarak futbol oynamış ve futbolu hayatının önemli bir yerine koymuş kişilerden oluştuğunu söyledi.

“FUTBOLU SEVEN HERKESİN TAKIMIMIZDA YERİ VAR”

Profesyonel bir futbol geçmişi olduğunu belirten 54 yaşındaki Başkan Rıza Orhanlı, Eski futbolcular, amatör futbolcular, futbolu seven, sporu ve koşmayı seven herkesin takımlarında yeri olduğunu ifade etti. “2019 yılında Türkiye Elektrik Kurumu’ndan emekli oldum. Emekliliğimin ardından bütün her şeyimi spora aktardım. Takımın ardından Güney Marmara Masterler Futbol Federasyonu’nu kurdum ve başkanlığını üstlendim. Federasyonumuza bağlı toplam 16 takım bulunmaktadır. Balıkesir, Çanakkale, Bursa ve Manisa olmak üzere bu dört ilin ilçelerinde takımlarımız bulunuyor. 40 ve 50 yaş olarak iki grupta belirli araklıklarla süren bir ligimiz var. 40 yaş kategorisinde şuan son 5 maçımız kaldı bu dönem için.” açıklamasında bulundu.

“HER ŞEY FUTBOL SEVGİSİ…”
Yazı İçi

Bandırma Masterler Takımı’nda doktor, öğretmen, eski futbolcu vb. her türlü mesleğe mensup oyuncu bulunduğunu kaydeden Başkan Orhanlı; “Her maçta her antrenmanda dostlarımızla bir araya geliyoruz. Hem sporumuzu yapıyoruz hem de muhabbetimizi ediyoruz. Deplasman maçlarında da değişik yöreleri görmüş oluyoruz. Yeni dostluklar ediniyoruz, eski dostlarımızla maçlarda denk geliyoruz. Güzel bir etkinlik haline getirdik. Çevre şehirlerden Bandırma’ya taşınan dostlarımız takımımızın varlığını öğrenince şaşırıyorlar. Onları da davet ediyoruz. Kapımız herkese açık. Amacımız spor yapmak. Her şey futbol sevgisi…”şeklinde iletti.

SAĞLIK İÇİN FUTBOL

Her yaştan insanın hayatında sporu benimsemesi gerektiğini ifade eden Rıza Orhanlı, belirli bir yaştan itibaren sağlık ve sosyallik gibi değerlerin düşmemesi için futbolun bu değerleri hayata katmak adına çok önemli olduğunu ifade etti. Türkiye’de belirli bir yaştan sonra kahvehane kültürünün oldukça yaygınlaştığını söyleyen Orhanlı; “Özellikle 40 yaşlarından itibaren kahvehane kültürü genelde alışkanlık oluyor. Bu yaşıma kadar hiç kahve kültürüm olmadı. Bu takımı kurmamın amacı kahvehane kültürünü ortadan kaldırmak ve bu alışkanlığı spora yönlendirmekti. Hedefimiz birlikte maçlar yapmak, sağlığımızı korumaktı ve Masterler takımını kurarak buna öncü olduk.”diye konuştu.

FUTBOL EFSANELERİ TAKIMA ÖNCÜLÜK EDİYOR

Bandırma Masterler’da iki fedakâr oyuncunun takıma öncülük ettiğini dile getiren Orhanlı, Çanakkalespor ve Antalyaspor gibi takımlarda forma terletmiş 72 yaşındaki Naci Güler ve eski futbolcu olan 64 yaşındaki Basri Gülmez’i örnek gösterdi. Bu iki eski futbolcunun takımda yerlerinin ayrı olduğunu söyleyen Başkan Rıza Orhanlı; ”Takımımızın en yaşlıları olarak bize öncülük ediyorlar. Onlar takımımızda olduğu sürece bizler daha dinç oluyoruz. Çünkü hayatını futbola adamış ve bu yaşa gelmiş olmasına rağmen ilk günkü heyecanla sahamızda top koşturan ağabeylerimizi gördükten sonra bizim yapmamamız ayıp olur. Bize hem ağabeyliklerini yapıyorlar hem de sporun güzelliklerini anlatıyorlar. Bandırma’da bu tarz spor etkinliklerini en üst seviyeye taşımak istiyoruz.”şeklinde konuştu.

Haber: Nur Uysun

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds