Gazeteciler üniversite ve Bandırma için bir araya geldi

0

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti ve Güney Marmara Medya Çalışanları Derneği, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ne “Güney Marmara Medya Akademisi ve Medya Merkezi” kazandırılması için hazırlanan proje kapsamında bir araya geldi.

Bandırma’daki iki basın örgütü sektördeki sorunları değerlendirmek için bir araya geldi. Basın sektörünün en öncelikli sorunlarından biri olan kalifiye eleman eksikliğinin önüne geçmek, teorik eğitim alan üniversite öğrencilerinin pratik eğitimine ve saha deneyimlerinin arttırılmasına, mesleği tanımalarına katkı sağlayarak nitelikli hale gelmelerini sağlayacak projenin detaylarının görüşüldüğü toplantıda, yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan olumsuzluklar nedeniyle birlik ve beraberliğin bozulmasına izin vermeme konusunda görüş birliğine varıldı.

“MEDYA MERKEZİ HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞMEK ÜZERE”

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül, her türlü medya pratiğini geliştirmeye odaklı, teorik ve pratik eğitim veren bir yerel medya ekolü oluşturmak ve eğitimde devamlılığı sağlamak amacıyla Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde bir medya merkezi kazandırma hayalinin gerçeğe dönüşmek üzere olduğunu söyledi. İletişim Fakültesi’nin de ilk adımı olacak “Güney Marmara Medya Akademisi ve Medya Merkezi” projesine gazetecilik kökenli Ak Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in büyük destek verdiğinin altını çizen Başkan Bingül, “10 Ocak’ta bizlere verilen en büyük müjde, Güney Marmara Medya Akademisi ve Medya Merkezi projesinin startının verilmiş olmasıydı” dedi.

Yazı İçi
PROJEYİ REKTÖR ÖZDEMİR MÜJDELEDİ

Projenin duyurusunu gazetecilerle kahvaltıda buluşan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in yaptığını ifade eden Bingül, “Rektör hocamız projeyi müjdelerken Bandırma’daki her iki meslek örgütünün de projeye katkı sağladığını ifade etti. Bir gün önceki toplantıdan habersiz olan meslektaşımızın toplantı sonundaki söylemi yanlış anlaşılmalara neden oldu. Haklı olarak kızan ve tepki koyan arkadaşlarımız oldu. Yaptığımız çalışmalarla ilgili üyelerimizi bilgilendirmek bizlerin görevi. Eksik bilgilendirme ve yanlış anlaşılmadan kaynaklı olumsuz durumun, birlik ve beraberliğimize zarar vermemesini umut ediyoruz. Sular bulanmadan durulmaz, biz büyük bir aileyiz. Bölgemiz, üniversitemiz ve sektörümüz için çok büyük önem arz eden bu proje etrafında gazeteciler olarak daha sağlam örgütlenmeli ve gücümüzü ortaya koymalıyız. Meslektaşlarımızın sağduyusu ile birlikte bu olumsuzluğu aşacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

“ŞEFFAFLIKLA PROJEYİ YÜRÜTEREK KENTE DEĞER KATMA AMACINDAYIZ”

Güney Marmara Medya Çalışanları Derneği Başkanı Ali Osman Ata da yanlış anlaşılmaların önüne geçmek ve projenin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için şeffaflığın önemli olduğuna işaret etti. Ata, “ Bizler proje kapsamında bir araya gelerek yalnızca mesleki alanlara değil, üniversitemize ve kentimize de değer katma hedefindeyiz. Projeyle üyeleri bilgilendirip, şeffaflık ilkesine uygun şekilde çalışmalar yürütme amacını taşıyoruz. Bu noktada çalışmalarla ilgili bu birlikteliği hedef alan ve yanlış anlamalara sebep olan kişiler, yalnızca bize değil, üniversiteye ve kente zarar verme amacını taşıyan kişiler olacaktır. Bu kişilere cevabı mesleki sorunları birlikte dile getirerek, üniversite ve kente kalıcı eserler bırakarak vereceğiz.” şeklinde konuştu.

PROJENİN İLK ADIMI 10 OCAK’TA ATILDI

Güney Marmara Medya Akademisi ve Medya Merkezi projesinin değerlendirme toplantısı 10 Ocak 2022 Pazartesi günü, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül, Güney Marmara Aktif Medya Çalışanları Derneği Başkanı Ali Osman Ata, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi İletişim Koordinatörü Ömer Şimşek, Yeni Medya ve İletişim Bölüm Başkanı Ahmet Güven ve Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Zeynep Bayraktutan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds