GAZİ ATA’MIZ BİZE NE DİYOR, SİZLER NE YAPIYORSUNUZ…

Gazi Ata’mız “AKLINIZI KULLANIN” diyor!

0

Gazi Ata’mız “AKLINIZI KULLANIN” diyor!

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Atatürk, karşılaştığımız olaylar karşısında her zaman akıl ve mantığımızı kullanarak hareket etmemizi istemiştir. Eğer bunu yapmamış olsaydı, başa bağlı olan Türk milletini, Osmanlı’yı yıkıma götüren padişahın, etrafındaki Siyasilerin ve de Din Taciri Hocalarının etkisinden ikna ederek kurtaramazdı, İSTİKLAL MÜCADELESİ ASLA BAŞLATILAMAZDI VE DE BAŞARILAMAZDI…

2020 yılında halen bugün Gazi Atatürk’ün bize hayatıyla ve sözleriyle anlatmak istediklerini, yıllardır Gazi Atatürk’e DİNSİZ GÖZÜYLE BAKIP ONU REDDEDENLERİN, ONA BAŞTAN ÖN YARGILI OLANLARIN ÇOK DOĞRU OLARAK ANLAMASINI ELBETTE Kİ HİÇ DE BEKLEYEMEYİZDİR…

Çünkü önyargılı olanları Cenab-ı Hak da, gönderdiği peygamberler de ikna edemiyor. Mekkeli bağnaz müşriklerin “MUHAMMEDÜ’L-EMİN” kabul ettikleri Peygamberimize (s.a.v.) iman etmemesi, O’nun getirdiği doğruları kabullenememesi önyargının insan üzerindeki etkisine en güzel bir örnektir.

Peki ya “ATA’M İZİNDEYİZ” diyenler. Atatürkçülüğü kimseye bırakmayanlar? Atatürk’ün aklınızı ve mantığınızı kullanınız tavsiyelerine niye hiç dikkate almazlar?

Bugün Gazi Atatürk’ün mirası üzerinde bulunan siyasiler, Atatürk’ün ilkelerinden hiç birine sahip değiller, Atatürk’ün milli ve bağımsızlık duruşundan hiç de eser taşımıyorlar, hiçbir milli çözümleri yok, hatta bırakın İKTİDAR OLMAYI, MUHALEFET GÖREVLERİNİ BİLE HİÇ YERİNE GETİREMİYORLAR…

Söyler misiniz sözleriyle Atatürk’ün izinde olanların, yanlış olduğunu bile bile Atatürk’ün duruşuna sahip olmayan siyasilerin peşinden gitmesini nasıl izah edebilirsiniz?

Bunların Atatürk milli mücadeleyi başlattıktan sonra körü körüne padişahın ve Damat Ferit’in peşinden gidenlerden ne farkı var?

KÖRÜ KÖRÜNE GİTMEK GAZİ ATATÜRK’ÜN SÖZLÜĞÜNDE YOKTU O HALDE BU NASIL BİR ATATÜRKÇÜLÜK? Atatürkçüysek, DÜŞÜNMEK, AKLETMEK, DOĞRU OLANI TERCİH ETMEK İLKEMİZ OLMASI GEREKMEZ Mİ?

Peki, Ata’mız bize ne diyor, dilerseniz kaynaklarıyla aktaralım.

“Hükümetin iki amacı vardır. Biri MİLLETİN KORUNMASI, ikincisi MİLLETİN REFAHINI SAĞLAMAKTIR. Bu iki şeyi sağlayan hükümet iyi, sağlamayan kötüdür.” (1923, Adana, Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Atatürk Araştırma Merkezi, C. II, Ankara, 1997, sf. 125)

“Millete efendilik yoktur. Hizmet etmek vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.” (Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Atatürk Araştırma Merkezi, Ankara, 1997, Cilt I, sf. 216). Demek ki, Gazi Atatürk’ün bizden istediği milletine hizmet eden bir siyaset anlayışıdır.

“Benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar amansız düşmanıyım.” (23 Nisan 1921, Ankara Gazetesi) Atatürk’ün siyaset anlayışında, ülkemiz ve milletimiz üzerinde menfur hesabı olanlarla, işgalcilerle, diasporalarla işbirliği asla yoktur. Onların kapılarında icazet peşinde koşmak asla yoktur.

GAZİ ATATÜRK SIK SIK “TAM BAĞIMSIZLIK” ve “MİLLİ EKONOMİ” DEMEKTEDİR…

Yazı İçi

* “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” (1921, Ankara, Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Atatürk Araştırma Merkezi, C. III, Ankara, 1997, sf. 31)

* “Tam bağımsızlık ancak ekonomik bağımsızlık ile mümkündür.” (1922, Ankara, Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Atatürk Araştırma Merkezi, C. I, Ankara, 1997, sf. 243)

* “Siyasi, askerî zaferler ne kadar büyük olursa olsunlar ekonomik zaferlerle taçlandırılmazsa kazınılan zaferler kalıcı olmaz az zamanda kaybedilir.” (1923, İzmir, Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Atatürk Araştırma Merkezi, C. II, Ankara, 1997, sf. 111)

* “Bu millet, ekonomik bağımsızlığını elde ederse o kadar kuvvetli temel üzerinde yerleşmiş ve ilerlemeye başlamış olacaktır ve artık bunu yerinden kımıldatmak mümkün olmayacaktır. İşte düşmanlarımızın, hakiki düşmanlarımızın bir türlü rıza göstermedikleri budur.” (1923, İzmir, Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Atatürk Araştırma Merkezi, C. II, Ankara, 1997, sf. 114)

* “Bir devletin maliyesi bağımsızlıktan yoksun olunca, o devletin bütün hayati kısımlarında bağımsızlık felç olmuştur.” (Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Atatürk Araştırma Merkezi, Ankara, 1997, Cilt I, sf. 243)

Bugün Gazi Atatürk’ün ortaya koyduğu bu profile uygun çok az kişi vardır.

Rahmetli merhum Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın sağlığındaki söylediği ifadesiyle, “MANDACI DEĞİLİZ, ULUSALCIYIZ; KAFATASÇI, ŞÖVENİST DEĞİLİZ, MİLLİYETÇİYİZ; RADİKAL, DİNİ SİYASETE ALET EDEN DİNCİ DEĞİLİZ, DİNDARIZ” demiştir.

1995 yılından ABD ve İSRAİL’den gelen “İCAZET” tekliflerini elinin tersiyle geri çeviren. Milli öz duruşu sebebiyle üzerinde her türlü baskı kurulmuş, hakkında birçok iftira kampanyası yapılmış ama ölene kadar pes etmeyip büyük bir hukuk mücadelesi vererek hakkında menfi olarak söylenenleri bertaraf etmiştir.

Her şeyden önemlisi aynen Gazi Ata’mızın tavsiye ettiği gibi, onun ayak izlerinin ardına basarak, tam bağımsızlık düşüncesini dünya çapında kullanılan bir Milli Ekonomi Modeli ile taşlandırmıştı.

Bu öngördüğü model, milletini gerçekten efendi yapacak, milletine hizmet eden “BABA DEVLET” anlayışını ile pratik olarak acil olarak hayata geçirecek ilk ve tek kalıcı EKONOMİK BİR SİSTEMDİR…

Bugün Gazi Atatürk’ü seven, ulusalcı, milliyetçi, dindar tüm Türk milleti akıl ve mantığını kullanarak Gazi Ata’mızın tüm tavsiyelerine tam uyan merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ı baş tacı etmesi gerekirken, maalesef ki takdir edip, ardından da sırt dönmektir…

Söyler misiniz bu durumda halkımızın içinde Gazi Atatürk’ün düşmanı olup da gerçekleri göremediği için dün Ata’mıza sırtını çevirenler. Bugün de onun ardından izinden giden merhum Prof. Dr. Haydar Baş’a sırtını dönüyorlar bunun etkileriyle de hiçbir zaman başarılı olamıyorlar.

Artık gerçekleri görmenin zamanı geldi ve geçiyor bile. Sizlerin peşinden gittiniz adamlar başta Ekonomi ve Milli gelir olmak üzere rantçılara birçok istihdamlar sağlamış. Ülkelerini ve halkını da içinden çıkılmaz birçok felaket ve zorluklara sürüklemişlerdir.

YAZAR: Orhan ORGARUN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds