GİRESUN ÇIKARMASI

0
Marmara’nın çocukları Karadeniz’e bir çıkarma yaptılar ki, kim tutar Bandırmaspor’u…
Öyle güzel başladı maça Bandırmaspor, henüz 4. dakikada Berat’ın yandan ortaladığı ve kaleye paralel giden topa uzak kalınmasa ilk gole erken kavuşacaktı; kaçan gol bağıra bağıra kaçtı.

24 ayar altın değerindeki Bandırmaspor’un attığı golde RAYO’nun büyük hissesi vardı. Giresun kalecisinin uzaklaştıramadığı topu orta daha civarında yakalayan RAYO, topu 18 yakınlarına kadar çok güzel getirip Doğancan Davas’a “al da at” diyerek adeta ikram etti. İkramı kabul eden Doğancan Davas çok düzgün vurduğu şut adeta 90’dan LİDER Giresunspor ağlarına takıldı.

Özelikle dikkatimi çekti; önceki haftalarda olduğu gibi hiç gereği yok iken kaleciye geri pas hastalığından vazgeçmişler hep hücumu düşünen, çabuk top çevirip oyunu karşı alana yığma düşüncesinde olan bir Bandırmaspor vardı sahada…

Yazı İçi

Savunmasına da çok önem veren Bandırmaspor kalecisi Gökhan, Giresunspor teknik sorumlusu Ümit Şengöl’ün deyimiyle “devleşti”

Çok kritik anlarda yaptığı kurtarışlar takıma moral veriyor, koşan adeta canını dişini takarak mücadele eden oyuncular, biraz daha fazla koşuyor, daha çok mücadele ediyor ve Giresun sahasında büyük bir mücadeleye sahne oluyordu.

Toplu hücum, toplu savunmayı çok güzel uyguladı Bandırmaspor, bazı anlarda 18 içinde 7-8 oyuncumuzun savunma yaptıklarını görünce 1967 yılında Fenerbahçe antrenörü olan Macar Molnar’ın “duvar sistemi” geldi aklıma…

Giresunspor’un şutları Gökhan’ın da başarılı oyunuyla duvara çarpıp geri dönerken hızlı çıkan Bandırmaspor, lider Giresunspor’u şaşkına döndürmeye yetmişti. Hele kalecinin kaleden uzaklaştığını gören Hakan’ın 40 metreden şandeli az kaldı 2. gol olarak ağlarla buluşacaktı. Görevini yapmayan oyuncumuz yok gibiydi.

YAZAR: Erdem ÖZCAN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds