Göz içi Kanamaları Erken Tedavi Edilmeli

0

 Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şermin İpçioğlu göz içi kanamaları ya da halk arasında göz kanamaları olarak bilinen hastalık hakkında bilgiler verdi. Op. Dr. Şerminİpçioğlu göz kanamalarının ciddi bir hastalık olduğunu dile getirdi. En sık görülen durumlar ise diyabetik şeker hastalarında, damar çatlamalarıyla ve retina yırtılmalarıyla ortaya çıktığının söyleyen Op. Dr. Şermin İpçioğlu, ‘’Göz kanaması erken tedavi edilmez ise kötü sonuçlara yol açabilir’’ dedi.

Op. Dr. Şermin İpçioğlu, göz kanamalarının gözün çevresinde ki damarların genişleyip kanlı olduğunda gözlerimiz kırmızı gözükür. Bu durum tek gözde de olabilir her iki gözde de olabilir. Bu durum da gözlerimizin tahriş olmasına neden olabilir. Op. Dr. Şermin İpçioğlu gözün kanlanmasının pek çok yönden farklı tıbbi durumlar olmasına yol açabilir dedi.

Yazı İçi

Göz kanlanmasının nedeni ilk olarak bilinememektedir. Op. Dr. Şermin İpçioğlu akıntı bulanık görme gibi belirtilerinde ortaya çıkacağını söylemektedir. Gözdeki damarların birleşmesi, göze kan oturması gibi belirtilerde verebilir göz kanlanması. Op. Dr. Şermin İpçioğlu bazı kanlanmaların birkaç gün içinde geçebileceğini belirtti. Dinleme ve gözü yormama ile geçebilir. Ancak bazı durumlarda mutlaka doktora gidilmesi gerektiğini vurguladı.

Gözümüzdeki damarların belirginleşmesi, göze kan oturması ve göz içinin kanlanması gibi nedenlerle ortaya çıkabileceğini ve göz kanlanmasının birden çok nedeni olabileceğini vurgulayan Op. Dr. Şermin İpçioğlu ‘’Ağrılı ve acılı göz kanamalarında mutlaka göz doktoruna başvurulmalıdır’’ dedi.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds