GÜNEŞE KARŞI YEŞİL PERDE, DOĞA DOSTU KAHVECİ

0

Bandırma’da Mehmetçik Caddesi’nde çay ocağı işleten kahveci İsmet Arkan, işyerinin gölgeliği için sarmaşık bitkisini tercih etti, işyerini adeta yeşil perde ile örttü.

21 yıldan beri çay ocağı işlettiğini söyleyen İsmet Arıkan, işyerinin güneş batıncaya kadar yakıcı etkisi altında kaldığını ve sıcağın etkisini azaltmak için ahşap, kumaş veya galvaniz tente yerine sarmaşık bitkisini tercih ettiği söyledi.

Yazı İçi

Müşterilerinin de yeşil bitki gölgesi altında çaylarını yudumladıkları için memnun olduklarını belirten 50 yaşındaki kahveci İsmet “ Har yanımız beton apartmanlarla dolu; başını nereye çevirseniz beton görürsünüz. İnsanlar biraz yeşil görsünler. Doğa yeşil ile daha güzel, ben de yeşil doğaya hayranım onun için tentemi perde veya galvaniz yerine sarmaşık bitkisini tercih ettim. ”diye konuştu.

HABER: Erdem ÖZCAN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds