GÜZEL GÜNLER KADIN-ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ İLE GELECEK

0

Bandırma Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kadın emeğinin daha iyi anlaşılması ve farkındalık yaratmak maksadıyla 1-13 Mart tarihleri arasında düzenlenen etkinlikler ile kutluyor. Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un talimatıyla Bandırma Belediyesi’nde çalışan tüm kadınlar ise kendilerine adanan bu günde resmi izinli sayılıyor. Başkan Tolga Tosun, Emekçi Kadınlar Günü programında ilk olarak, belediyenin emekçi kadınlarıyla Grand Asya Otel’de düzenlenen kahvaltıda buluşacak.

Bandırma Belediyesinin düzenlediği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü programında diğer etkinlikler ise şunlar; saat 14:00’te, her tür hava durumu gözetilerek hazırlanan özel çadırda, kadınların evlerinde ürettiği ürünleri kendilerinin satabileceği El Emeği Festivali’nin açılışı yapılacak.

Yazı İçi

 Saat 15:00’te, Tunç Başaran KM’nde, Bandırma Belediyesi eğitim kursiyerlerinin eserlerinin yer alacağı; “Kadının Emeği” sergi açılışı yapılacak. Diğer sergi, Barış Manço KM’nde yer alan Melih Çınar Sergi Salonunda. Kent Konseyi Kadın Meclisinin katkılarıyla saat 16:00’da açılacak sergide, Geri Dönüşüm Atölyesi Eğitmeni Emel Başar Kurt’un eserleri; “Tükettiğini Dönüştür, Yaşama Kat” ismiyle sergilenecek.

 Saat 17:00’de, İDO önünden Cumhuriyet Meydanına kadar sürecek olan, Emekçi Kadın Platformu katkılarıyla gerçekleşecek; Emek ve Kadın Yürüyüşü’nün sonunda basın açıklaması da yapılacak. Saat 18:00’de Bandırma Cumhuriyet Meydanında, Evrensel Orkestra ve Selda Deveci konseri var.

 Günün son programı Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan bir söyleşi. “İlham Veren Başarı Öykülerinin Emek Yolculuğu” ismi ile Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin katkılarıyla gerçekleşecek bu söyleşi, aslında bir buluşma. Salonda bulunan herkes, kendi başarı hikayesini anlatarak cesarete ve yeni başarılara ilham kaynağı olabilecek. 13 Mart’a kadar sürecek olan etkinliklerde, 9 Mart-13 Mart tarihleri arasında, Barış Manço Kültür Merkezinde düzenlenen Kadın Filmleri Sinema Günleri’nde tüm filmler ücretsiz izlenebilecek.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds