“Halkın gündemi farklı”

0

Susurluk’un nüfusunun 43 binden 39 bine düştüğüne dikkat çeken Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, “Nüfusumuz azalıyor. Yaratılan suni gündemlere değil gerçeklere odaklanalım. Susurluk’taki işsizlik ve göç gerçeğiyle yüzleşelim” dedi.

AK Partili Belediye Meclis Üyesinin üyeliğinin düşürülmesi konusunda aldığı kararlarla dikkat çeken Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Susurluk’un bu konuyla gündeme gelmesinden rahatsız olduğunu söyledi. Meclis üyelerinin hür iradesiyle aldığı kararlara saygı duyup, herkesin önüne bakması gerektiğini savunan Başkan Güney, kamuoyunun bu konuyla gereksiz yere meşgul edildiğini düşündüğünü ifade etti.


“SUSURLUK HALKININ GÜNDEMİ FARKLI”

Susurluk’un asıl gündeminin farklı olduğuna vurgu yapan Başkan Güney, “Seçilmiş bir meclis üyesinin meclise katılıp katılmaması, ilçemiz için alınacak kararlara katkı sağlayıp sağlamamak istemesi önce kendisinin sonra partisinin Susurluk halkına karşı sorumluluğudur. Diğer meclis üyelerinin yasa ve yönetmeliklerde yazan haklarını kullanma tasarrufları ise demokratik hakkıdır” diye konuştu. İşsizliğin yarattığı göç sorunu nedeniyle Susurluk’un nüfusunun azaldığı konusuna odaklanılması gerektiğinin altını çizen Başkan Güney, “Susurluklulara bir soralım. Meclis üyesinin üyeliğinin düşürülmesi kimin ne kadar umurunda. Halkın, esnafın, sanayicinin ana gündemi elektrik, doğalgaz, akaryakıt zamları. Pazar ve market pahalılığı. Susurluk her geçen gün kan kaybediyor. Enerjimizi gereksiz konularla tüketmeyelim” dedi.

Yazı İçi

“SUSURLUK BELEDİYESİNİ BORÇ PRANGASINDAN KURTARIYORUZ”

Geçmiş dönemlerden gelen vergi, sigorta ve kamu borçlarını ödeyerek Susurluk Belediyesi’nin geleceğini sağlam temeller üzerine oturtmak için çabaladıklarının altını çizen Başkan Güney, “Geçmiş dönemlerden kalan ödenmemiş borçlar nedeniyle hacizlerle boğuşan bir belediye devraldık. İller Bankası’ndan ilçe belediyemize gelen paradan daha fazlası büyükşehir belediyesine gidiyor. 34 ayda 27 milyon 345 bin lira büyükşehire kesilen miktar. Bu sürede 17 milyon 780 bin lira borç ödemişiz. Susurluk Belediyesini borç prangasından kurtarıyoruz. 2019 yılında göreve geldiğimizde 1 milyon 239 bin lira maaş ödüyorduk, şu anda 2 milyon 722 bin lira ödüyoruz. Susurluk halkına hizmet ve belediye çalışanlarının maaşlarını eksiksiz ödemek. Tartışmaları bir kenara bırakıp bizim buralara odaklanmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.


“TEK DERDİMİZ SUSURLUK’A HİZMET OLMALI”

Hizmet süreleri boyunca asla partili partisiz ayrımı yapmadıklarına değinen Başkan Güney, “Susurluk halkının tabii ki de yüzde yüzü bize oy vermedi. Bütün Susurluk’u kucaklayan hizmet anlayışımızla bütün hemşehrilerimizin gönlüne girmek istiyoruz. Mecliste hangi partiden olursa olsun meclis üyelerinden tek isteğim hep Susurluk’un yararına olan konuları tartışalım. Halkın en ufak bir zararı olduğunu düşünüyorsanız bunu reddedin. Belediye başkanlığı, meclis üyeliği bunlar gelip geçici makamlar. Bu koltuklara oturuyorsak derdimiz davamız Susurluklulara hizmet olmalı” dedi.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds