Hayat Boyu Öğrenme Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı

0

Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Hayat Boyu Öğrenme Haftası, yoğun ilgi  gördü.

Yazı İçi

Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan ve protokolün katılımıyla başlayan haftada, konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Hayat boyu öğrenme kavramını yaygın eğitim yaygın eğitim kavramıyla birlikte ”hayat boyu eğitim”, “ hayat boyu öğrenme” şeklinde tanımladıklarını söyledi. Mutlu, “Hayat boyu öğrenme , bireyin tüm yaşamı süresince bir eğitim aktivitesi içerisinde var olduğunu, eğitimin örgün eğitimden sonra da hayat boyu devam ettiğini göstermektedir. Bu sebeple hayat boyu öğrenme , var olan eğitim sistemini başından başlayarak kademeli olarak düzenlemeyi ve zorunlu öğrenim sürecinin dışında da tüm eğitim disiplinleri ile ilgili bütün amaçları geliştirmeyi hedefleyen genel bir düzenlemedir” dedi.

Gazetecilere bilgi veren Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cüneyt Taşkın, Müdürlük olarak, hayat boyu öğrenmenin, bilimsellik ve bütünlük, geçerlilik, gönüllülük, herkese açıklık, her yerde eğitim, ihtiyaca uygunluk, iş birliği ve eş güdüm, planlılık, süreklilik, yenilik ve gelişmeye açıklık ilkeleri doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz ve gerçekleştirmeye devam edeceğini söyledi. Taşkın, “ 2021-2022 Eğitim – Öğretim yılı başından itibaren 29 alanda 139 farklı programda 484 kurs açılmıştır.

Bu kurslarda 7 bin 346 kadın, 5bin363 erkek olmak üzere 12 bin 709 kursiyere eğitim verilmiştir. Vermeye de devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Hafta boyunca, Halk Oyunları gösterileri, Ney Konseri, Türk Sanat Müziği konserleri yanında, Ebru sanatı uygulaması, Kağıt sepet uygulaması seramik uygulaması, ahşap yapma uygulaması, öğrencilere tatbiki olarak gösterildi. Usta öğreticiler, Nail Yurdusev ve Mehmet Kerem Tan tarafından Bandırma Kemal Pireci 7.nci sınıf öğrencilerine, kille çömlek yapılması öğretildi.
HABER: Ahmet PESEN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds