Hem kurtardı hem sahiplendi

0

Bandırmalı itfaiyeci Fatih Savaş, zor durumdan kurtardığı iki yavru sokak kedisini sahiplendi. Hayvansever itfaiyeci evinde beslediği kedilere Mızmız ve Mırmır isimlerini koydu.

Dünyanın en zor mesleklerinden birini yapan itfaiyeciler yangın, kaza, sel ve afetlerde en ön sırada görev alırken kimi zaman da insanların can yoldaşı hayvanların da zor durumlarında kurtarıcısı oluyor. İtfaiyeciler bazen araç motoruna sıkışan yavru kediyi ya da kuyuya düşen koyunu, bazen de mahsur kalan büyükbaş hayvanı kurtarmaya çalışıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri son 1 ayda yangından daha çok hayvan kurtarma operasyonlarına müdahale etti. 8 operasyonda, 13 hayvan kurtarılırken, kuyuya düşen iki inek ve bir koyun, 8 köpek ile iki yavru kedi mahsur kaldıkları yerden çıkarıldı.

“MIZMIZ VE MIRMIR’I SAHİPLENDİ”
Yazı İçi

Bandırma’da geçtiğimiz günlerde bir marketin giderinde mahsur kalan yavru kedi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Bandırma Grup Amirliği ekipleri tarafından çıkarıldı. Hipotermi geçiren yavru kediye itfaiye merkezinde müdahale edilirken, 12 yıldır itfaiyede çalışan Vardiya Amiri Fatih Savaş, yavru kediyi sahiplendi. Kediyi evine götüren ve çok miyavladığı için “Mızmız” adını veren hayvansever itfaiyeci, iki gün sonra da sıkıştığı araç motorundan kurtarılan yavru kediyi sahiplendi. Ona da “Mırmır” adını veren Savaş iki yavru kediyle birlikte yaşamaya başladı.

“SOKAĞA BIRAKMAYA KIYAMADIM”

İtfaiyecilik mesleğinde sadece insanların hayatı için değil dünyadaki tüm canlıların hayatı için mücadele ettiklerine dikkat çeken Savaş, “Hem Mızmız hem de Mırmır ikisi de çok sevimliydi. Onları yeniden sokağa bırakmaya kıyamadım ve evimin kapılarını onlara açtım. Kimse merak etmesin artık ikisi de bana emanet” diye konuştu. Daha önce “Şaşkın” adında bir muhabbet kuşu beslediğini anlatan Savaş, ilk kez kedi baktığını sözlerine ekledi.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds