“Her şeyde bir milat vardır”

0

İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert, meclis üyelerinin devamsızlık nedeniyle üyeliklerinin düşürülmesine yönelik AK Parti ve MHP’nin yaptığı eleştirileri anlamsız bulduğunu söyledi. Sert, “Meclis üyeliklerinin düşürülmesi daha önce gündeme getirilmemiş olabilir. Her şeyde bir milat vardır” dedi.

Susurluk ve Bandırma Belediye Meclislerinde devamsızlık yapanların üyeliklerinin düşürülmesi kararının kesinlikle siyasi olmadığının altını çizen İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert, Dürmüş’ün İdare Mahkemesi’nin kararıyla geri dönmüş olsa bile yargı sürecinin devam edeceğini söyledi.

“MECLİSİN DÜŞME TEHLİKESİ VARDI”
Yazı İçi

Bandırma’da üç AK Partili ve bir bağımsız üyenin devamsızlık nedeniyle düşürülmemesi durumunda meclisin düşme tehlikesi yaşayacağına dikkat çeken Başkan Sert, “Belediye Başkanı Tolga Tosun ve Bandırma Belediye Meclisi Millet İttifakı üyeleri üzerlerine düşeni yapmıştır. Toplantıların tamamına katılmayan üyeler var. O yüzden alınan karar tamamen hukukidir” şeklinde konuştu. Meclis üyelerinin devamsızlık durumlarının daha önceki dönemlerde gündeme getirilmemiş olmasının bir şeyi değiştirmeyeceğinin önemle altını çizen Başkan Sert, “Her şeyde bir milat vardır, bir iş yanlış yapılıyorsa o düzeltilir. Belediye meclisinin hukuksuz bir karar aldığına inanmıyorum” yorumunu yaptı.

“ZAMLARDA SADECE SAVAŞIN ETKİSİ OLDUĞUNA İNANMIYORUM”

Gündemdeki en büyük sorunlardan biri olan akaryakıt ve doğalgaz zamlarına da sessiz kalmayan İYİ Partili Sert, iktidarın zamları sadece Rusya-Ukrayna Savaşı’na bağlaması hakkında; “Akaryakıt ve doğalgaza gelen zamlar üzerinde ne kadar etkisi olsa da sadece bu savaşın etkisinin olduğuna inanmıyorum. Kırılgan bir ekonomik hayatın içerisindeyiz. Ekim ayı ile bu ayları kıyasladığımızda aradaki fiyat farkının herhangi bir izahı yok.” dedi.

Haber: Nur Uysun

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds