“Hukuki ve insani olarak yeniden değerlendirilecek”

0

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, AK Parti Meclis Üyesi İbrahim Dürmüş’ün üyeliğinin düşürülmesi konusunun hukuki ve insani olarak tekrar değerlendirileceğini söyledi.

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, meclis toplantılarına devamsızlık yaptığı gerekçesiyle üyeliği oy çokluğu ile düşürülen AK Partili İbrahim Dürmüş konusunun siyasete alet edilmemesi gerektiğine dikkat çekti. Önerge verildikten sonra AK Partili Dürmüş’ün durumunu incelediğini belirten Başkan Güney, “Arkadaşımızın geçirdiği kovid rahatsızlığı ve annesinin sağlık durumu nedeniyle ben çekimser oy kullandım. Susurluk Belediye Meclisinde her üye özgür ve bağımsız bir şekilde karar verir. Verdiği her karar hukuki olarak kendisini bağlar” dedi.

“BAKANLIK AÇIK KAPI BIRAKTI”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti’nin üstünlüğünü kaybetmesi nedeniyle hassas bir durum olduğuna değinen Güney, verdikleri kararın siyaseten olmadığının önemle altını çizdi. Konuyla ilgili Danıştay, müfettişler ve bakanlık düzeyinde görüş istediklerine değinen Güney, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından gelen görüşte rahatsızlıkla ilgili insani bir yetki kullanmayla ilgili bir açık kapı bırakıldığını söyledi.

Yazı İçi
“DEVAMSIZLIKLAR ÇOK YANLIŞ”

İnsani olarak en makbulü neyse konunun yeniden değerlendirileceğini kaydeden Başkan Güney, “Seçilmiş bir meclis üyesinin düşürülmesini istemem. Ancak belediyeler kanun ve yönetmeliklerle yönetiliyor. Ben dahil bütün seçilmişlerin Susurluk halkına hizmet konusunda samimi davranması lazım. O yüzden yapılan devamsızlıkların çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Hukuki ve idari toplantıları yaptıktan sonra net karar vererek gereğini yapacağız” diye konuştu.

“İKTİDARI MUHALEFETİYLE SUSURLUK HALKI İÇİN ÇALIŞALIM”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı’nın, aldıkları kararı hukuksuz olarak değerlendirip, partilerinden İP diye bahsetmesine tepki gösteren Başkan Güney, “Bizim partimizin kısaltması İYİ Parti’dir. Bilgisiz, belgesiz hakaret ve aşağılama içeren söylemler hiçbir milletvekiline ve devlet adamına yakışmaz. İdarecilik öyle bir vasıf ister ki hamaset barındırmaz. Doğruluktan ayrılmaz. En doğru kararı araştırarak, belgeleriyle tespit eder ve kararını verir. Bugüne kadar Susurluk halkına hizmet alanı olan belediye meclisi iktidar ve muhalefet bütün siyasi meclis üyelerinin katkısıyla çalışsın istedim. Bundan sonra da böyle olacak” dedi.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds